تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : 523591
مولوی عبدالحمید:

عزت مسلمانان و جوامع اسلامی در اتحاد است

مولوی عبدالحمید اظهار داشت: باید بدانیم که عزت مسلمانان و جوامع اسلامی در اتحاد است اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند، منافع مسلمانان تامین می‌شود و به همین علت است که دشمنان، اتحاد مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند مسلمانان متفرق باشند و با یکدیگراختلاف داشته باشند تا آنها بتوانند به منافع خود برسند.
عزت مسلمانان و جوامع اسلامی در اتحاد است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در هشتمین وبینار سی‌وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی  اظهار داشت: امروز مسلمانان دومین گروه جمعیتی بزرگ در دنیا هستند و جهان اسلام، جهان بسیار گسترده‌ای است، در همه دنیا مسلمانانی زندگی می کنند که آخرین کتاب آسمانی، آخرین پیامبر(ص) و دین اسلام را پذیرفته اند؛ بنابراین وظیفه مسلمانان است تا حول محور دین اسلام متحد شوند.

وی افزود: متاسفانه امروز مسلمانان دچار تفرقه و اختلاف هستند، در حالیکه اگر مسلمانان به منافع خود، منافع اسلام و منافع جهان اسلام فکر کنند، بهترین راه اتحاد است و تا مسلمانان متحد نشوند منافع اسلام، دین تامین نمی‌شود.

مولوی عبدالحمید اضافه کرد: باید بدانیم که عزت مسلمانان و جوامع اسلامی در اتحاد است ما می‌بینیم که در دنیا اتحادیه اروپا تشکیل شده و اروپاییان بر اساس اشتراکات خود متحد می شوند، باید گفت قدرت‌های جهانی اتحادیه تشکیل می‌دهند تا منافعشان تامین شود، بنابراین اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند، منافع مسلمانان تامین می‌شود و به همین علت است که دشمنان، اتحاد مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند مسلمانان متفرق باشند و با یکدیگراختلاف داشته باشند تا آنها بتوانند به منافع خود برسند.

وی ادامه داد: باید بدانیم که اختلاف سلیقه همواره در میان مسلمانان وجود دارد اما ما باید اشتراکات را در نظر بگیریم و بر آن ها تکیه کنیم، بنابراین باید با هم متحد شویم و برای دین حرمت قائل شویم؛ احترام متقابل بسیار مهم است و نباید به بدی از یکدیگر یاد کنیم چراکه بر خلاف فرهنگ اسلامی است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اضافه کرد: اگر با کسی اختلاف داریم، می توانیم با استدلال و منطق آن را بیان کنیم و باهم به گفت‌وگو بپردازیم در واقع این نشست ها و این گفتمان ها ما را به یکدیگر نزدیک می‌کند، سوءتفاهم‌ها کمتر می‌شود و می توانیم به یکدیگر نزدیکتر شویم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه امروزه در جهان اسلام به حرکتی احتیاج داریم که مسلمانان را به یکدیگر نزدیکتر کند، اظهار داشت: علمای مذاهب مختلف، دانشگاهیان و صاحبان اندیشه باید این کار را انجام بدهند و بزرگان هر ملت و قوم باید در راه وحدت پیش‌قدم باشند.

وی ادامه داد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی امروز رسالت بسیار سنگینی را برعهده دارد، اختلافاتی که امروز در جامعه اسلامی به وقوع پیوسته است وظیفه سنگینی را بر دوش علما و اندیشمندان و دلسوزان جوامع اسلامی گذاشته است، ما باید به فکر وحدت باشیم و مسیر اعتدال بسیار مهم است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در پایان گفت:ایجاد عدالت بین مسلمانان با گرایش‌های مختلف موضوع بسیار مهم و حیاتی است، همه باید به اجرای عدالت فکر کنیم و از تندروی ها دوری کنیم، در واقع  مدتی است که این موضوع در قلب اسلام رشد کرده و برای امت اسلامی خطرناک است، همه ما می‌دانیم که مسیر اسلام و سیره پیامبر(ص) اعتدال است بنابراین وظیفه همه مسلمانان است تا این مسائل را رعایت کنند.   
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcco1qps2bqip8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما