تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵
کد مطلب : 523564
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

توهین به مقدسات شیعه و اهل سنت خواست صهیونیست‌ها است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: توهین به مقدسات شیعه و اهل سنت خواست دشمنان اسلام به ویژه صهیونیست‌هاست و علمای شیعه و اهل سنت با تقویت ندای وحدت باید این توطئه‌ها را خنثی کنند.
توهین به مقدسات شیعه و اهل سنت خواست صهیونیست‌ها است
به گزارش حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در آیین همایش گرامی‌داشت هفته وحدت اسلامی در شهر لافت شهرستان قشم، اظهار داشت: توهین‌کنندگان به مقدسات شیعه و اهل سنت با اهداف ایجاد تفرقه در میان مسلمانان چهره ضد اسلامی خود را برای همگان نمایان ساختند.

وی ادامه داد: هفته وحدت به عنوان یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) فرصتی است تا با اتحاد و همدلی وعبور از موانع، وحدت حاکم بر ایران اسلامی را تقویت کنیم.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: عالمان متعصب و عوام جاهل مخالفان گسترش وحدت هستند و از این رو نباید اجازه داد که افراط، تعصب و روح عصبیت به وحدت مسلمانان خدشه‌ وارد کند.

به گفته وی، جامعه اسلامی با تکیه بر عقلانیت به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و استفاده از روش گفت‌وگو می‌توانند وحدت عملی را در میان خود تقویت کنند.

حجت‌الاسلام عبادی زاده تصریح کرد: به طور حتم پیامبر اسلام (ص) به عنوان رحمت ‌‌للعالمین از اختلافات و منازعات منجر به جنگ و خونریزی مسلمانان خوشنود نیستند و همه باید با چنگ زدن به وحدت از تندروی‌ها پیشگیری کنیم.

وی گفت: آمریکا دلسوز جامعه اسلامی نیست و امروز مشاهده می‌کنیم که 80 میلیارد دلار اسلحه را رایگان در افغانستان باقی گذاشتند تا جهان اسلام را دچار فتنه، التهاب و آشوب کنند.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، بصیرت نیاز مهم جامعه اسلامی است تا براساس آن با دشمن‌شناسی مانع بزرگی در مسیر توطئه دشمنان ایجاد کنیم و مکر آنان را به خودشان بازگردانیم.

شایان ذکر است؛ همایش هفته وحدت با حضور سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و نماینده سرپرست حجاج ایرانی، هادی اکبری مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و دیگر مسئولان و علمای شیعه و اهل سنت هرمزگان و قشم در شهر لافت قشم برگزار شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcce1qp02bqip8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما