تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۰۴
کد مطلب : 523558

تعطیلی سراسری در روسیه به دلیل افزایش آمار تلفات کرونا

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه دستور تعطیلی یک هفته‌ای در این کشور را صادر کرد.
تعطیلی سراسری در روسیه به دلیل افزایش آمار تلفات کرونا
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه دستور تعطیلی یک هفته‌ای در این کشور را صادر کرد.

دستور تعطیلی روسیه از سوی پوتین در روز چهارشنبه به دلیل شدت گرفتن آمار تلفات ناشی از کرونا اعلام شده است.

در همین ارتباط، پوتین با امضای فرمانی از ۳۰ اکتبر تا ۷ نوامبر را تعطیل سراسری اعلام کرد.

این فرمان، بدنبال پیشنهاد کابینه دولتی روسیه به رئیس جمهور این کشور صورت گرفت و پوتین گفت: مهار موج جدید شیوع کرونا «بسیار مهم» است.

فرمان تعطیلی سراسری روسیه با حفظ حقوق کامل کارکنان مراکز و ادارات تعطیل شده اعلام گردیده، هرچند به مقام‌های منطقه و محلی اختیارات برای تعیین حضور کارمندان برای مشاغل ضروری داده شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرده بود که قاره اروپا هفته گذشته با رشد هفت درصدی در شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا تنها منطقه‌ای بود که افزایش شمار موردهای ابتلاء به این ویروس را تجربه کرد.

در ارزیابی هفتگی سازمان جهانی بهداشت از وضعیت شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در سطح جهان آمده است که دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی هفته گذشته شناسایی شد. بنا به همین گزارش بیش از ۴۶ هزار نفر نیز هفته گذشته بر اثر ابتلاء به «کووید ۱۹» جان باختند.

کشورهای انگلیس، روسیه و ترکیه بیشترین موارد ابتلا به «کووید ۱۹» در اروپا را داشتند. این برای سومین هفته پیاپی است که اروپا با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو است. روسیه با ثبت بیش از ۲۲۵ هزار مرگ بر اثر ابتلاء به «کووید ۱۹» بیشترین قربانی را بر اثر همه‌گیری این بیماری در اروپا داشته است. مقامات روسیه به دلیل نگرانی شهروندان از اثرات جانبی واکسن کرونا برای واکسینه کردن جمعیت این کشور با مشکل روبرو شده‌اند. تاکنون تنها ۳۲ درصد از جمعیت روسیه به طور کامل در برابر «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcftmdtcw6d0ta.igiw.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما