تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۳:۳۲
کد مطلب : 523554

اعلام آمادگی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برای همکاری‌ با عراق

رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: سیاست‌ این بنیاد مشارکت در فعالیت‌های پژوهشی با سایر مراکز علمی و تبادل پژوهشگر است و این بنیاد با توجه به داشتن ظرفیت‌ مناسب، آمادگی لازم برای همکاری‌ با پژوهشگران مراکز علمی و پژوهشی کشور عراق را دارد.
اعلام آمادگی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برای همکاری‌ با عراق
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، احد فرامز قراملکی روز چهارشنبه در جریان بازدید رییس دفتر نخست وزیر عراق از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس، افزود: برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی مشترک با محوریت اربعین، جایگاه عتبات مقدس در تمدن اسلامی و غیره نیز می‌تواند از دیگر همکاری‌های مشترک میان ما و کشور عراق باشد.

وی با بیان اینکه این مرکز علمی و پژوهشی ۳۶ سال است که تأسیس شده و یکی از مراکز مؤثر در نشر معارف اسلامی است، ادامه داد: این مرکز قلب علمی آستان قدس رضوی است و در این مجموعه تمام فعالیت‌ها باید بر اساس پژوهش، تحقیق و مطالعه صورت گیرد.

رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی از بزرگ‌ترین مخازن مخطوطات در جهان اسلام است، گفت: بخشی از فعالیت‌های این مرکز به احیای آثار اندیشمندان گذشته و مخطوطات اختصاص یافته است که از جمله آن می‌توان به تصحیح آثار "سیدمرتضی" اشاره کرد.

وی افزود: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی این آمادگی را دارد تا کارهای علمی و پژوهشی سادات در کشور عراق را نیز بر عهده بگیرد.

قراملکی یکی دیگر از محورهای فعالیت این مرکز را حضور فعال در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب ذکر کرد و ادامه داد: به زودی نمایشگاهی از محصولات و آثار مکتوب مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نجف اشرف عرضه خواهد شد و در این میان بنیاد پژوهش‌های اسلامی نیز با ۱۶۰ عنوان اثر در این نمایشگاه حضور فعالی خواهد داشت.

وی گفت: در این نمایشگاه که از ۲۸ مهرماه تا هشت آبانماه امسال در عراق برگزار خواهد شد، مؤسسات آستان قدس رضوی آثار و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

رییس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به آثار منتشر شده این مرکز از ابتدای تأسیس تاکنون اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ کتاب در موضوعاتی همچون قرآن و حدیث، فقه و اصول، فرهنگ و سیره رضوی، اقتصاد، مفاخر و سادات، تاریخ و سرگذشت نامه‌های معصومین منتشر شده و در اختیار جامعه هدف قرار گرفته است.

دکتر نوفل ابوالشون؛ رییس دفتر نخست وزیر عراق از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و با فعالیت‌های علمی این مجموعه آشنا شد.

 انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbsfbsarhb5sp.uiur.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما