تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳
کد مطلب : 523496
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان:

نقطه مشترک برای فهم‌ یکدیگر، وحدت و عدم تفرقه، علم است

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی با تاکید بر اینکه روحانیون قدردان جایگاه و موقعیت خود باشند، تصریح کرد: نقطه مشترک برای فهم‌ یکدیگر، وحدت و عدم تفرقه، علم است چراکه هرچقدر علم ارتقا یابد، خرافات، نادانی و جهل زودتر ریشه‌کن‌تر می‌شود.
نقطه مشترک برای فهم‌ یکدیگر، وحدت و عدم تفرقه، علم است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان امروز در نشست صمیمی با طلاب مریوان که در فرهنگسرای این شهر برگزار شد، ضمن قدردانی از روحانیون و طلاب این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه در زمانی زندگی می‌کنیم که طلبه‌ها پرشور و با درک عمیق برنامه‌های وحدت‌ تهیه و ارائه می‌کنند.

وی گفت: از مسئول مرکز بزرگ‌ اسلامی مریوان انتظار می‌رود که برگزاری جلسات و دورهمی‌های طلاب تنها به مناسبت‌ها ختم‌ نشود بلکه در طول سال همواره ادامه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه روحانیون قدردان جایگاه و موقعیت خود باشند، تصریح کرد: نقطه مشترک برای فهم‌ یکدیگر، وحدت و عدم تفرقه، علم است چراکه هرچقدر علم ارتقا یابد، خرافات، نادانی و جهل زودتر ریشه‌کن‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه جهل، نادانی و عدم آگاهی باعث تفرقه می‌شود، عنوان کرد: گرچه امروزه طلاب با مشکلات اقتصادی روبه‌روند اما خوشبختانه به اصل رسالت خود پایبندند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌های آموزش در مدارس تقویت شود، اعلام کرد: مدرسه مریوان مجددا راه‌اندازی می‌شود تا مریوان که همواره یکی از مکان‌های توسعه علم در استان بوده، همانند همیشه بدرخشد.

وی با ابراز تاسف از اینکه در ۴سال گذشته اتفاقاتی در کشور افتاد که باعث مشکلات بیشتری شد، افزود: این‌روزها طلبه‌های شیعه و سنی با مشکل اقتصادی و معیشتی روبه‌رو هستند و بنده از نزدیک آن را لمس کرده ام.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: امیدواریم مشکل امکانات و بیمه طلبه‌ها و مدرسان برطرف و شهریه‌ها افزایش یاید.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی به یادآوری حدیثی از امام علی(ع) پرداخت و خطاب به طلاب تاکید کرد: هوشمندی، حرصِ دانستن و یادگرفتن، شکیبایی، شایستگی و ارشاد استاد را سرلوحه کارهای خود قرار دهید.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgyw9n3ak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما