تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵
کد مطلب : 523486
شیخ خواجوی:

امروز بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام به اوج خود رسیده است

شیخ خواجوی اظهار داشت: باید بدانیم که جنگ اصلی میان اسلام و استکبار جهانی است؛ بنابراین مسلمانان باید حول همین محور بایکدیگر متحد شوند و از اختلاف و تفرقه بپرهیزند زیرا در اثر تفرقه،  قتل و غارت و ویرانی به وقوع می پیوندد و در نتیجه استکبار جهانی و در راس آن ها آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر اسرائیل مستحکم می شود.
امروز بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام به اوج خود رسیده است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شیخ عبدالواحد خواجوی، امام جمعه اهل سنت شیراز در ششمین وبینار از دومین روز سی‌و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، اظهار داشت: وحدت در بین همه مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی از نیازهای اساسی و مهم اسلام است که خداوند متعال به آن امر کرده و می فرماید: همگی به رشته ناگسستنی قرآن خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید؛ در این آیه مسئله اتحاد میان مسلمانان و مبارزه با هر گونه تفرقه و اختلاف مطرح شده  و دستور داده  که برای تضمین اتحاد خود به حبل الله چنگ بزنید و  داوری قرآن و سنت را به هنگام بروز اختلاف بپذیرید.

وی ادامه داد: مسلمانان در سایه دین مبین اسلام به برادری رسیده اند و با محوریت قرآن کریم و تمسک به سیره رسول الله (ص) با هم متحد شده اند. پیروان مکتب اسلام، اندیشمندان دینی و منادیان وحدت در بین مسلمانان ندای برادری سر دادند و بر مشترکات دینی تاکید کردند بنابراین امت اسلامی در برابر کفر و استکبار ایستادگی کرد چراکه اعتصام بحبل الله و تمسک به قرآن کریم و عمل به سیره پیامبر (ص) کلید نجات، مجد و عظمت مسلمانان است.

شیخ خواجوی تصریح کرد: امروز بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام به اوج خود رسیده است اما استکبار با هزاران ترفند و به عناوین مختلف و با روشن کردن آتش تفرقه و  به جان هم انداختن مسلمانان توانسته  نقشه پلید خود را پیاده کند. متاسفانه از طریق سران بعضی از کشورهای اسلامی آتش کینه و کدورت را در بین گروه ها و مذاهب مختلف اسلامی شعله ور ساخته تا به اهداف شوم خود برسد.

امام جمعه اهل سنت شیراز اذعان داشت: باید بدانیم که جنگ اصلی میان اسلام و استکبار جهانی است؛ بنابراین مسلمانان باید حول همین محور بایکدیگر متحد شوند و از اختلاف و تفرقه بپرهیزند؛ زیرا در اثر تفرقه،  قتل و غارت و ویرانی به وقوع می پیوندد و در نتیجه استکبار جهانی و در راس آن ها آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر اسرائیل مستحکم می شوند.

شیخ خواجوی اذعان داشت: کسانی که خود را پیرو قرآن کریم و سنت رسول الله (ص) می دانند از این ویژگی که خداوند سبحانه و تعالی می فرماید برخوردارند؛ در برابر کفار تند و سرسخت و با یکدیگر مهربان و دلسوز هستند؛  بنابراین مسلمانان نباید جنگ را به زیان اسلام  و به نفع دشمنان پیش ببرند.

امام جمعه اهل سنت شیراز تصریح کرد: مذاهب مختلف اسلامی در اصل و اساس دین اسلام با هم مشترک هستند و فقط در برخی از مسائل فرعی دین با هم اختلاف دارند که در این خصوص رسول الله (ص) فرموده اند: اختلاف امت من (در مسائل فرعی) رحمت است، چراکه برداشت از آیات و احادیث اجتهاد علمای مجتهد است و هدف همه مجتهدین از اجتهادشان این است که به آنچه که خداوند عز و جل و پیغمبر (ص) فرموده اند، برسند.

شیخ خواجوی اذعان داشت: پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: امت های پیشین تا زمانی که با هم ید واحده بودند، همواره در حال پیشرفت و شکوفایی بودند و به عزت و اقتدار نائل آمدند و از آن زمان که خدا را فراموش کردند و به مادی گری روی آوردند، دچار خود برتر بینی و تعصبات قومی و قبیله ای و فرقه گرایی و تشتت و پراکندگی شدند و علیه یکدیگر به جنگ و نبرد پرداختند.

وی تصریح کرد: امام راحل در میان مفهوم وحدت دو نکته با هم بودن و اجتماع داشتن و اعتصام در راه حق را مطرح می فرمایند و معتقدند وحدت حقیقی بدون اعتصام به حبل الله معنا ندارد، همچنین در دیدگاه مقام معظم رهبری، انسجام اسلامی به معنای فهم درد و دشمنی های مشترک می باشد.


انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcfcmdtvw6d0ja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما