تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : 523471
نماینده ولی فقیه در قزوین:

جشنواره قرآن دانشگاه فرهنگیان برگ زرینی در ترویج معارف کلام وحی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: جشنواره قرآن دانشگاه فرهنگیان از جهت اهمیت این دانشگاه در حوزه تعلیم و تربیت برگ زرینی در ترویج معارف کلام وحی و خدمت به این یگانه کتاب آسمانی است.
جشنواره قرآن دانشگاه فرهنگیان برگ زرینی در ترویج معارف کلام وحی است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه سی و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان کشور در قزوین افزود: این برنامه را برگ زرینی در خدمت به قرآن و اهتمام به این کتاب ارزشمند یگانه عالم می دانیم.

وی با بیان اینکه همه موجودات عالم به دنبال نور خداوندی هستند، افزود: قرآن فرموده آنان که ایمان می آورند جذب نورالهی می شوند و با تکیه بر کلام وحی و پیروی از معصومین (ع) از ظلمت به سمت نور الهی می روند.

امام جمعه قزوین از قرآن کریم به عنوان مدرسه ای برای شناخت معارف الهی نام برد و گفت: اگر قوام و حیات و پایندگی می خواهیم این مساله با تکیه بر کلام وحی یعنی قران امکان پذیر است.

آیت الله عابدینی افزود: قرآن می فرماید اگر کسی در زمین برای گرفتن سهم خود از نور الهی نگیرد تلاش نکند دچار خسارت و زیان می شود.

وی با اشاره به جایگاه بی بدیل قران در هدایت بشر، افزود: نابینایی های ما با قران به بینایی و بصیرت تبدیل می شوند و هرآنکه نفهمد قران از جانب خدا نازل شده نابیناست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به جایگاه ویژه انسان در نزد خداوند و ضرورت شناخت این جایگاه از طریق تعمق در مفاهیم و معانی قرآن اظهار داشت: شالوده وجودی انسان با کرامت خدایی گره خورده و باید به این موضوع دقت ویژه داشته باشیم.

وی از دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاهی انسان ساز یاد کرد و گفت: معلمان ما باید دغدغه قرانی تربیت شوند.

در پایان این مراسم برگزیدگان سی و یکمین دوره جشنواره قران و عترت دانشگاه فرهنگیان معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjateivuqe8xz.fsfu.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما