تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : 523469

امارات و بحرین جاده صاف‌کن عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی

روزنامه القدس العربی نوشت: امارات و بحرین به دنبال علنی و رسمی کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی هم اکنون همانند جاده صاف‌کن فرآیند عادی سازی روابط و مناسبات اقتصادی میان عربستان و این رژیم عمل می‌کنند.
امارات و بحرین جاده صاف‌کن عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، ایرنا به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت: «ایلان شتولمان» کنسول رژیم اشغالگر قدس در دوبی گفت: اخیرا تماس‌ها با شماری از کشورهای عربی سرعت گرفته است تا فرآیند توافقنامه‌های عادی سازی روابط با این کشورها تکمیل شود که عربستان در راس این کشورها قرار دارد.

شتولمان در گفت وگویی با روزنامه صهیونیستی «گلوبس» ضمن اعلام این مطلب افزود: هم اکنون تبادلات اقتصادی با عربستان توسط بحرین و امارات در سطح قابل توجهی در حال شکل‌گیری است.

شتولمان گفت: هم اکنون تماس‌های آرامی در پشت پرده جریان دارد. البته این امر لزوما به معنای آن نیست که تماس‌های یاد شده حتما منجر به انعقاد توافقنامه عادی سازی کامل روابط همانند موافقتنامه‌های منعقد شده با امارات و بحرین شود.

به گفته کنسول اسراییل در دوبی، هم اکنون موضوع کشورهای خلیج فارس و در راس آنها عربستان در جریان است، اما اسراییل برای بهبود روابط کامل با آنان با مشکلاتی مواجه است.

شتولمان خاطرنشان کرد: تل آویو در نظر دارد توافقنامه‌هایی در سطوح بسیار پایین‌تر با این کشورها منعقد کند که همانند گذشته منجر به گشایش نمایندگی‌های اقتصادی و امضای توافقنامه‌های اقتصادی در زمینه‌های مشخص خواهد شد.

به نوشته گلوبس، عربستان عملا به هواپیماهای اسراییلی اجازه داده تا از حریم هوایی این کشور استفاده کنند و انعقاد توافقنامه با امارات و به ویژه بحرین ظرف چند ماه گذشته منجر به شکل‌گیری چند معامله اقتصادی در حجم و اندازه‌های مختلف با عربستان شده است.

گلوبس خاطرنشان کرد که گشوده شدن بازارهای سعودی بر روی شرکت‌های اسراییلی از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه با اعتراض شدید گروه‌های فلسطینی روبرو شد. در همین راستا «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی «جنبش حماس» به شدت سفر «یائیر لاپید» به بحرین را محکوم کرد و گفت که این سفر در یک کلمه "خیانت"، خلاصه می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg3w9nyak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما