تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : 523453
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

وحدت جزو لاینفک اسلام و قرآن است

آیت الله مصطفی علما گفت: باید مسلمانان از خود بپرسند که با وجود این همه اشتراکات دینی، چرا برادرکشی و جنگ و خونریزی در کشورهای اسلامی انجام می شود؟!
وحدت جزو لاینفک اسلام و قرآن است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله مصطفی علما؛ امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه امروز در مراسم جشن وحدت که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی (ص) برگزار گردید، اظهار داشت:  وحدت جزو لاینفک اسلام و قرآن است و خداوند متعال به کرار در کتاب خود به این اصل بنیادین اشاره کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در دهه های اخیر دشمنان مسلمین تلاش های بسیاری برای فتنه انگیزی در جهان اسلام داشته اند، ولی با این وجود در حال شکل گیری یک وحدت جامع در بین کشورهای مسلمان هستیم که این مهم در آینده ای نزدیک تحقق خواهد یافت.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: اسلام دینی کامل است و برای تمام نیازهای بشر امروز و حتی آینده پاسخ و راهکار دارد، لذا نباید موضوعی همانند وحدت در این دین به دغدغه پیروان آن تبدیل شود.

آیت الله علما با اشاره به اینکه اسلام با فطرت انسان ها سروکار دارد، گفت: به جرات می توان گفت که امام (ره) نماد بارز و اصلی وحدت در جهان اسلام در یکصد سال اخیر بوده اند، ایشان همواره هر موضوع و مسئله ای که وحدت را زیر سئوال می برد را طرد می کردند و همواره به دنبال وحدت افزایی در بین مسلمین بودند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: بعد از رحلت امام خمینی (ره) امروز سکان وحدت در جهان اسلامی در دستان مقام معظم رهبری است و ایشان تلاش بسیاری برای وحدت واقعی در بین مسلمین دارند، لذا باید قدردان وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.

امام جمعه کرمانشاه افزود: با این حال باید مسلمانان از خود بپرسند که با وجود این همه اشتراکات دینی، چرا برادرکشی و جنگ و خونریزی در کشورهای اسلامی انجام می شود؟!

آیت الله علما با اشاره به اینکه اسلام از ثروت های معنوی بسیاری همانند قرآن، وجود رسول اکرم (ص)، امامان و... بهره مند است، بیان داشت: تاریخ انقلاب اسلامی در طول 4 دهه اخیر نشان می دهد که مردم اهل سنت و اهل تشیع همواره برای حفظ این انقلاب و نظام برادروار پای کار بوده اند.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjiteituqe8xz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما