تاریخ انتشار۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : 523430
عضو کمیته عالی افتاء در دیوان وقف سنی عراق:

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خسران بزرگی است

  شيخ مصطفى جميل مشایخی تأکید کرد: کسانی که اقدام به عادی سازی روابط کردند و نیز کسانی که ناامید شده و یا دیگران را ناامید کرده‌اند، همه زیان‌کارند.    
عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خسران بزرگی است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شيخ مصطفى جميل مشايخی، عضو کمیته عالی افتاء در دیوان وقف سنی و رئیس شورای علمی در دیالی عراق، در چهارمین نشست مجازی سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که صبح چهارشنبه 28 مهر برگزار شد، طی سخنانی تأکید کرد: در روزگاری که کوتاهی و عادی سازی روابط و خیانت به عقیده صورت گرفته و حقوق مردم از میان رفته و دشمنان گردهم آمده‌اند، از امت انقلابی که به دفاع از غیرت و تعصب برخاسته است و حاضر به پذیرش خواری و ذلت  نیست، تقاضا دارم که با وحدت خود جلوی توطئه دشمنان ایستادگی کنند.
 
وی تصریح کرد: طبق فرموده خداوند، هرگاه مؤمنان به ریسمان الهی چنگ بزنند و مبارزان به راه خداوند پای‌بند باشند، خداوند بزرگ نیز کسانی را که به وی توکل کرده‌اند یاری می‌کند.
 
مشایخی با اشاره به وعده خداوند به مؤمنان تأکید کرد: ای کسانی که به حق برای انجام وعده پروردگار خود و تصدیق وعده سرورمان محمد(‌ص) مبارزه می‌کنید، بدانید که وعده خداوند جاری خواهد شد و دشمنان به خواست خداوند نابود خواهند شد و شکست آنها قطعی است، همچنان که مسجد الاقصی نیز فتح خواهد شد.
 
این عالم اهل سنت عراقی درباره اهمیت مسجد الاقصی اظهار کرد: خداوند سخن از مسجد الاقصی را همیشگی ساخت تا مسلمانان همیشه آن را یاد کنند. خداوند در آیه اول سوره مبارکه اسراء به مسئله معراج پیامبر (ص) اشاره فرموده و این مسئله یک موضوع قرآنی و الهی است.
 
وی ضمن تقدیر از کسانی که برای ایجاد اتحاد و وحدت کلمه، در راستای برگزاری این کنفرانس تلاش کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد که مسلمانان و مبارزان و شکیبایان همیشه پاینده باشند و خداوند به تلاش های آنها برکت عنایت فرماید.

مشایخی درباره عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز اظهار کرد: کسانی که اقدام به عادی سازی روابط کردند و نیز کسانی که ناامید شده و یا دیگران را ناامید کرده‌اند، همه زیان‌کارند اما مبارزان به اذن خداوند به رستگاری خواهند رسید.
 

 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcexx8n7jh8wei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما