تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب : 523326
عضو شورای افتای اهل سنت کردستان:

تمام تلاش سردار سلیمانی در جهت ایجاد وحدت بین اقوام و مذاهب اسلامی بود

ماموستا امین راستی گفت: حاج قاسم سلیمانی دنیا را متحول کرد و تمام تلاش خود را به کار گرفت که در بین اقوام و مذاهب اسلامی وحدت ایجاد کند.
تمام تلاش سردار سلیمانی در جهت ایجاد وحدت بین اقوام و مذاهب اسلامی بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا امین راستی روز سه شنبه در همایش نقش شهید سلیمانی در وحدت جهان اسلام و آزادی قدس که در دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب که وحدت سرلوحه و بزرگترین فصل انقلاب اسلامی بود دشمنان خوب متوجه شده بودند که اگر پایه‌های این وحدت تقویت شود مشکلات عدیده ای برای آنها به وجود خواهد آمد لذا با هزینه‌های هنگفت اقدام به زنده کردن اختلاف‌های کهنه و فراموش شده و ایجاد فتنه‌های جدید کردند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی و جبهه استکبار برای اینکه منافع خودشان را در منطقه تأمین کنند اختلافات کهنه در بین اقوام و مذاهب اسلامی در منطقه را زنده کردند.

ماموستا راستی خاطرنشان کرد: امام راحل به عنوان معمار کبیر انقلاب از دریچه درایت و عرفان و بصیرت خود متوجه خباثت استکبار جهانی شده بود و تربیت نسل جوان و متعهد را سرلوحه امور قرار داده بود تا این نسل جوان از انقلاب دفاع کند.

وی افزود: ویژگی این نسل ایمان راسخ به خدا و نفی هرگونه استکبار بود و با تکیه بر همین ویژگی شاهد بروز و ظهور افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی بودیم.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: نسل جوانان انقلابی از جمله حاج قاسم با تکیه بر ایمان به خدا توانستند که در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه‌هایی جاودان را خلق کنند.

ماموستا راستی افزود: هم اکنون به برکت وجود این نسل جوان انقلابی شاهد اقتدار و عزت ایران اسلامی هستیم و مذاکره با ایران قدرتمند برای استکبار جهانی به یک آرزو تبدیل شده است.

عضو شورای افتای اهل سنت کردستان اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی دنیا را متحول کرد و تمام تلاش خود را به کار گرفت که در بین اقوام و مذاهب اسلامی وحدت ایجاد کند.

ماموستا راستی خاطرنشان کرد: مصدر تشریع همه مسلمانان قرآن و سیره رسول الله (ص) است و تمامی مبانی همه ما از این دو مصدر نشأت گرفته است لذا اختلافی وجود ندارد و تضارب آرا در هر حوزه‌ای موجب پیشرفت است.

وی افزود: اگر اختلاف فکری هم وجود دارد در مسائل ظنی است و در مسائل قطعی هیچ اختلافی وجود ندارد.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه سخنان خود اظهار کرد: سردار سلیمانی تئوری شکست ناپذیری صهیونیست‌ها را بر هم زد و معادلات جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی را بر هم زد.

ماموستا راستی افزود: نام و یاد این شهید بزرگوار و نتایج خدمات و زحمات وی برای همیشه تاریخ زنده خواهد ماند و در ایام هفته وحدت باید همواره از ایشان یاد شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcirpawqt1arp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما