تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸
کد مطلب : 523309
امام جمعه ارومیه:

اختلاف بین شیعه و سنی سبب از بین رفتن امنیت در کشورهای مسلمان شده است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: هم اکنون اختلاف بین شیعه و سنی سبب از بین رفتن امنیت در لبنان، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان شده است.
اختلاف بین شیعه و سنی سبب از بین رفتن امنیت در کشورهای مسلمان شده است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت ارومیه در آغازین روز هفته وحدت اظهار داشت: مسئله وحدت و اخوت با بصیرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و علمای شیعه و اهل سنت به خوبی ساری و جاری است.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: وجود وحدت بین مذاهب و اقوام مختلف در کشور یکی از اسباب امنیت کشور است.
 
وی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) یکی از مبلغین اصلی وحدت در جامعه بود که با بستن عقد اخوت بین مهاجرین و انصار وحدت را در جامعه اسلامی نهادینه کرد و از سوی دیگر علمای شیعه و سنی باید مسئله وحدت و اخوت را در جامعه تبیین و تفهیم کنند.
 
قریشی اظهار داشت: علما باید به مردم مسئله وحدت را طوری تبیین کنند که اظهار نظر افراد جاهل در خصوص مقدسات اهل‌سنت و شیعه منجر به اختلاف نشود.
 
وی تصریح کرد: مسئله وحدت از همان ابتدای اسلام وجود داشته و علما به آن تأکید داشتند اما امام خمینی (ره) مسئله وحدت را احیاء کرد.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: جریانات پیش آمده اخیر در استان نشان می‌دهد که علمای شیعه و اهل سنت باید در تبیین مسئله وحدت کار و تلاش بیشتری کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان از وحدت بین شیعه و سنی در کشور ناراضی بوده و درصدد ایجاد اختلاف هستند افزود: شیعه و سنی باید ید واحده در مقابل دشمنان اسلام باشند.
 
قریشی در ادامه اظهار داشت: وجود دشمنان مشترک که قصد از بین بردن دین اسلام را دارند نیاز به وحدت را بیش از پیش است و از سوی دیگر اگر همه کشورهای اسلامی مانند ایران در خصوص وحدت عمل می کردند آمریکا و استکبار بر آنها مسلط نمی‌شدند.
 
وی تصریح کرد: هم اکنون اختلاف بین شیعه و سنی سبب از بین رفتن امنیت در لبنان، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان شده و همچنین تولید افکار باطل و تکفیری در بین مسلمانان از سوی دشمن جهت ایجاد اختلاف و تفرقه است.
 
در ادامه نیز امام جمعه اهل سنت ارومیه به اهمیت مسئله وحدت پرداخت و گفت: وحدت یکی از مهمترین مقوله‌های جهان اسلام است که مقام معظم رهبری به آن تاکید بسیاری دارند.
 
ماموستا مامد کلشی‌نژاد خاطر نشان کرد: باید تلاش کرد تا این وحدت در استان تحت نظر نماینده ولی فقیه در استان حفظ شود.
 
وی خاطر نشان کرد: دشمنان درصدد ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به سبب وجود اختلاف در ولادت پیامبر اسلام(ص)از نظر شیعه و سنی بودند که امام خمینی (ره) با درایت تمام با نامگذاری هفته وحدت این مسئله را خنثی کردند.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه تأکید کرد: نشست های مختلف در راستای وحدت می تواند وحدت و یکدستگی را بین شیعه و سنی بیشتر کند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjyteihuqe8tz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما