تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰
کد مطلب : 523257

استکبار جهانی نگران وحدت عملی مسلمانان است

رییس دفتر امور اهل سنت نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: استکبار جهانی از وحدت، همدلی و وفاق امت اسلامی که منجر به تقویت قطب جهان اسلام می‌شود.
استکبار جهانی نگران وحدت عملی مسلمانان است
به گزارش حوزه استانها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام احمدرضا باوقار در دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس با علمای اهل سنت به مناسبت هفته وحدت، اظهار داشت: تقویت وحدت تنها عاملی است که می‌تواند جامعه اسلامی را در مقابل توطئه دشمنان محفوظ و بیمه کند و همه ما برای تقویت وحدت عملی در جامعه مسئولیت سنگینی بر عهده داریم.

وی وحدت را از توصیه‌های خداوند و پیامبر رحمت (ص) برشمرد و افزود: از آنجا که خدا، قرآن و رسول مکرم اسلام (ص) از مهمترین مشترکات شیعه و اهل سنت است، باید براساس تاکید قرآن کریم از تفرقه و دودستگی‌ها دوری کنیم و به ریسمان الهی و وحدت جامعه اسلامی چنگ بیندازیم.

به گفته رئیس دفتر امور اهل سنت نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، امام خمینی (ره) انقلابی را در برابر جهان دوقطبی غریب و شرق ایجاد کرد که موجب آبروی مسلمانان شد.

وی تصریح کرد: امروز بر همه ما فرض است از دستاوردهای این انقلاب و اقدام مهمی که رهبر فقید جمهوری اسلامی در تعیین سالروز میلاد خجسته حضرت محمد (ص) با استفاده از دو روایت اهل سنت و شیعه (12 و 17 ربیع‌الاول) آن را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کرد، برای تعالی جایگاه اسلام و مسلمانان استفاده کنیم.

باوقار بیان داشت: داعش، وهابیون و افراط گرایان اسلامی دست پرورده‌ استکبار جهانی برای بد نام کردن اسلام عزیز هستند که دین رأفت و مهربانی است و علمای اسلام باید با معرفی هرچه بهتر اسلام و برملا کردن نقشه شوم دشمنان، اجازه تفرقه افکنی استکبار جهانی را از آنان بگیرند.

شایان ذکر است؛ امام خمینی (ره) در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ابتکاری ماندگار و برای اینکه روایات مختلف درباره روز ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) به عامل وحدت بخش میان مسلمانان تبدیل شود، از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند تا این ایام مبارک به نمادی از وحدت و همبستگی امت واحده تبدیل شود.
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbsfbszrhb55p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما