تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب : 523249
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

کیش الگوی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تقریب مذاهب اسلامی در این جزیره به عنوان الگویی برای سراسر کشور و دنیای اسلام نام برد.
کیش الگوی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است
به گزارش حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، جعفر آهنگران در آیین جشن وحدت که در روستای باغو برگزار شد، اظهار داشت: الگوسازی وحدت و تقریب مذاهب در کیش فراتر از مباحث اقتصادی است و در این زمینه کیش الگویی برای سراسر کشور و دنیای اسلام است.

وی از شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل تسنن کیش به عنوان محور الگوی تقریب مذاهب در این جزیره نام برد و افزود: نکوداشت مقام امام جمعه اهل تسنن با هماهنگی امام جمعه جزیره کیش از وظایف سازمان منطقه آزاد است و امیدواریم با مشارکت همه‌ نهادهای نظامی، انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی، قضایی و صنوف مختلف مانند انجمن‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی این مراسم برگزار شود.

رسول خدا رحمتی برای کل بشریت است

امام جمعه کیش هم در این آیین، گفت: رحمت رسول خدا برای کل بشریت است و این افتخار تنها به مسلمانان خلاصه نمی‌شود بلکه شامل کفار هم می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد حسن‌زاده اظهار داشت: رحمة‌اللعالمین بودن پیامبر به جهت دینی است که از طرف خدا آورده است و اگر سبک زندگی مردم در آن مسیر قرار بگیرد، به سعادت دنیا و آخرت خواهند رسید.

وی در ادامه با بیان این که شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل سنت کیش محور وحدت در این جزیره است، افزود: این عالم اهل سنت، محور وحدت و صاحب ابتکار هستند و برگزاری چنین مناسبتی در کنار مسجد مقدس باغو از ابتکارات  ایشان است.

امام جمعه کیش همچنین با اشاره به ارزش زن از نگاه دین رسول خدا افزود: پیامبر اسلام نگاه انسان‌ها را به یکدیگر تغییر داد و تمام محورهای امتیازی دوران جاهلیت را از بین برد و این معنای رحمت است.

موفقیت ایران مرهون نگاه مقام معظم رهبری است

امام جمعه اهل سنت کیش هم در این مراسم گفت: موفقیت ایران در حوزه وحدت و همدلی آحاد مردم مرهون نگاه و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب است که ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) هستند.

شیخ یعقوب شمس با اشاره به خاطره‌ای از "رضا امیرخانی" نویسنده کتاب "جانستان کابلستان" در مواجهه با یکی از مشاورین حامد کرزای، رئیس‌جمهور وقت افغانستان گفت: کرزای براساس تاکید رهبر معظم انقلاب که توهین به مقدسات اهل سنت را جایز نمی‌دانند، مرید ایشان شدند.

وی با تاکید بر بزرگی و دلسوزی رهبر انقلاب اسلامی و به‌تبع آن موفقیت کشور افزود: در نتیجه چنین اعتقادات و بیاناتی است که صمیمیت در کشورمان موج می‌زند.

شایان ذکر است در این مراسم، گروه تواشیح "الفردوس" در حضور شرکت کنندگان برنامه اجرا کردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc01qpo2bqii8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما