تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : 523230

تحقق واقعی وحدت در جهان اسلام یعنی تغییر معادلات جهانی

عباس سروری گفت: تحقق واقعی وحدت در جهان اسلام یعنی تغییر معادلات جهانی بنابراین دشمنان همواره تلاش دارند که این امر محقق نشود. 
تحقق واقعی وحدت در جهان اسلام یعنی تغییر معادلات جهانی
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، عباس سروی، مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت در سخنانی اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری برنامه های ویژه هفته وحدت، ایجاد وفاق بیشتر در جهان اسلام و نزدیکی بیشتر مذاهب اسلامی به همدیگر است.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: به همین منظور ایران اسلامی به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام تلاش های بسیار برای ایجاد این وحدت در دنیا دارد که ان شاء الله به زودی شاهد تحقق این مهم در بین مسلمین خواهیم بود.

سروری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وحدت جهان اسلام یعنی تغییر معادلات جهانی، افزود: بخش اعظمی از جمعیت جهان را مسلمین تشکیل می دهند با این حال برخی از اختلافات مذهبی و نیز توطئه های دشمنان اسلام باعث شده است که ظرفیت های مسلمانان در سطوح بین المللی نتوانند خود را نشان دهند لذا باید تلاش کرد که این وحدت به معنای عملی در بین مسلمین جاری شود.

وی اظهار داشت: در هفته وحدت تلاش این است که راه های تقریب و هم افزایی بین جهان اسلام و مذاهب اسلامی بیشتر از گذشته شود و نیز تلاش داریم که در این هفته توطئه های دشمنان علیه وحدت مسلمین بازخوانی و واکاوی شود.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، بیان داشت: ایران اسلامی به عنوان منادی وحدت در بین مسلمین هر ساله کنفرانس هایی در این راستا برگزار می کند که در کنفرانس امسال  که از صبح امروز آغاز شده است بیش از 50 کشور اسلامی و نیز نزدیک به 110 شخصیت برجسته دینی و علمی از از کشورهای مسلمان حضور دارند. 

سروری عنوان داشت: در استان کرمانشاه هم به موازارت کشور، ویژه برنامه های بسیاری در هفته وحدت در دست اجرا خواهیم داشت که این برنامه به صورت منظم در طول هفته وحدت برگزار خواهد شد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: یکی از این ویژه برنامه های هفته وحدت برگزاری «جشن وحدت» می باشد که این برنامه تقریبی فردا چهارشنبه با حضور بسیاری از علمای اهل سنت و اهل تشیع این استان در سالن اجتماعات ثارالله شهر کرمانشاه برگزار می گردد.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: در سطح استان کرمانشاه نیز در این هفته مبارک ویژه برنامه های بسیاری در راستای ارتقا وحدت بین مذاهب اسلامی برگزاری می شود که حضور شخصیت های بارز اهل سنت و اهل تشیع در این برنامه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc11qpx2bqii8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما