تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب : 523152
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

باطن و اصل دین اسلام با وحدت و انسجام گره خورده است/ جهان در بحث معنویات احساس خلأ می کند

آیت الله مصطفی علما گفت: باطن و اصل دین اسلام با وحدت و انسجام گره خورده است و موضوع وحدت در این شریعت مساله ای حل شده می باشد.
باطن و اصل دین اسلام با وحدت و انسجام گره خورده است/ جهان در بحث معنویات احساس خلأ می کند
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، مراسم آغاز هفته وحدت شامگاه امروز دوشنبه با حضور آیت الله مصطفی علما؛ امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، روحانیون اهل سنت و اهل تشیع، مدیران دولتی و... در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار گردید.

آیت الله مصطفی علما در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: باطن و اصل دین اسلام با وحدت و انسجام گره خورده است و موضوع وحدت در این شریعت مساله ای حل شده می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: با این وجود از ابتدای اسلام تاکنون کسانی بوده و هستند که همواره به دنبال ضربه زدن به وحدت در بین مسلمین می باشند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه اسلام را می توان به دین اخلاق نیز تعبیر کرد، گفت: اسلام همواره بر اخلاقیات بسیار تاکید دارد و در کنار آن با وجود نازنین پیامبر رحمت؛ حضرت محمد (ص) اسلام به دینی مترقی و جامع که همواره در راستای وحدت حرکت می کند تبدیل شده است.

آیت الله علما در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در بیانیه گام دولت انقلاب اسلامی که توسط امام خامنه ای ترسیم شده، نگاه ویژه ای به مقوله معنویات شده است زیرا اکنون جهان به شدت در بحث معنویات احساس خلا می کند و این موضوع به یکی از ضروریات جامعه کنونی تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: اسلام با تعریف و تبیین جایگاه واقعی وحدت، همواره انسان را به سمت سعادت دنیوی و اخروی و صراط مستقیم راهنمایی و ارشاد می کند که این امر را باید از نقاط قوت این دین رحمانی دانست.

این عالم برجسته کرمانشاهی تاکید کرد: حفظ موجودیت اسلام و مسلمین تنها در گروه وحدت و برادری به معنای واقعی کلمه است، زیرا بسیاری از دشمنان مترصد فرصت هستند که وحدت در جهان اسلام را نابود کنند کما اینکه اکنون شاهد این فتنه گری در بین کشورهای مسلمان هستیم.

آیت الله علما با  اشاره به اینکه وحدت رمز پیروزی امام خمینی (ره) بر نظام ستم شاهی بود، گفت: اکنون برخی از مشکلات ملت و مردم ایران را به نوعی آزار می دهد ولی با این وجود باید قدر نعمت هایی همانند ولایت و رهبری را در کشور بدانیم، زیرا در تنگناها این تصمیمات و مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی است که همواره رهگشا است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcftmdt0w6d0ya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما