>> «رساله نماز و روزه» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به چاپ دوم رسید | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 523108
در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف؛

«رساله نماز و روزه» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به چاپ دوم رسید

«رساله نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله خامنه‌ای در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده که چاپ دوم آن در دسترس مقلدین معظم له قرار گرفت.
«رساله نماز و روزه» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به چاپ دوم رسید
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، «رساله نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده که چاپ دوم آن در دسترس مقلدین معظم له قرار گرفت.

این رساله عملیه که شامل ۱۰۰۹ مسئله شرعی می‌باشد، انعکاس دهنده‌ی جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده نویسی مسائل آن می‌باشد، به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان پذیر گردیده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

شایان ذکر است که معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

لازم به ذکر است، این رساله در ۱۶۰ صفحه از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) به چاپ رسیده و علاقمندان می‌توانند این رساله را از کتابفروشی های سراسر کشور یا از سایت انتشارات انقلاب اسلامی به آدرس www.book-khamenei.ir تهیه نمایند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgzw9n7ak9xq4.rpra.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما