تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب : 523107
اندیشمند یمنی در سی و پنجمین کنفرانس وحدت:

صلح ، عنصر مهم در ثبات ملت هاست

«عمرو معدیکرب حسین الهمدانی» رئیس هیئت امنای موسسه فرهنگی همدانی در یمن، صلح را عنصر مهم وجود امنیت ملت‌ها و کشورها عنوان کرد.
صلح ، عنصر مهم در ثبات ملت هاست
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، «عمرو معدیکرب حسین الهمدانی» رئیس هیئت امنای موسسه فرهنگی همدانی یمن در سی‌و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی ضمن عرض تبریک به دلیل پیروزی‌های جبهه مقاومت اسلامی علیه رژیم صهیونیستی، تاکیدکرد: اگر تلاش‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت اسلامی نبود، این پیروزی‌ها هرگز محقق نمی‌شد.

وی با بیان این که باید امروز در رابطه با صلح، مفهوم صلح پایدار و اهمیت آن برای ملت‌ها صحبت کنیم، توضیح داد: صلح صرفا یک کلمه نیست، بلکه عنصر اساسی و مهم در ثبات ملت‌ها و کشورهاست.

الهمدانی رفاه و امنیت را حاصل محقق شدن صلح و ویرانی و خرابی را حاصل دوری گزیدن از آن توصیف کرد و افزود: صلح شالوده روابط بین افراد و جوامع و نظام هاست.

وی ادامه داد: مقصود از صلح، انسجام و تفاهم میان انسان‌هاست و این مسئله به نوبه خود منجر به یکپارچگی فکری و وحدت در جامعه می‌شود تا بتوانیم یک جامعه قدرتمند و به دور از هر گونه آفت داشته باشیم.

این اندیشمند یمنی با بیان این که تاثیرات مثبت صلح در جامعه از طریق روابط بین‌الملل و تبادل تجربیات، دانش و کمک به یکدیگر پدیدار می‌شود، گفت: ریشه صلح در زبان عربی به معنای سلامتی است.
 
وی در پایان به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد که می‌فرماید: «براى دين و قلب و فرجام امورت، در هر كجا و در هر حالى كه هستى، از خداوند عزّ وجلّ درخواست سلامتى كن؛ چرا كه هر كسى كه به دنبال آن باشد، آن را خواهد يافت .پس چگونه است حال آن كسى كه در معرض بلا باشد و راه‌هاى مخالف سلامتى را پيموده و اصول آن را ناديده گرفته و سلامتى را عين نابودی ونابودی را همچون سلامتى بيند؟!».
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcfxmdtew6d0ya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما