تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : 523084
همزمان با آغاز هفته وحدت؛

افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا در تهران برگزار می شود

سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهوراسلامی ایران فردا ۲۷  مهر ماه  در تهران افتتاح می شود.
افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا در تهران برگزار می شود
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع" اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام" با حضور جمعی از متفکران و اندیشمندان اسلامی از ۵۲ کشور جهان به صورت حضوری و مجازی  از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تهران برگزار می شود.

آغاز به کار رسمی سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با سخنرانی اندیشمندان داخلی و خارجی، مقامات لشکری و کشوری و سفرای خارجی سه شنبه ۲۷ مهر ماه ساعت ۱۵:۳۰ در هتل پارسیان آزادی برگزار می شود. 

هشت محور و موضوع کنفرانس جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مبارزه با تروریسم، آزاد اندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت آیت الله محمدعلی تسخیری است.

هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان و نیز بررسی و ارائه راهکارهای عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه‌ کارهای مناسب در این خصوص است.

سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ۲۷ مهر الی ۲ آبان سال جاری هم‌زمان با هفته وحدت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjoteixuqe8yz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما