تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۳
کد مطلب : 523048
پیام مشترک ائمه جمعه، نماینده مجلس و فرماندار ویژه گنبد کاووس؛

هفته وحدت نماد دوستی برای پیروان راستین و حقیقی مکتب اسلام است

ائمه جمعه، نماینده مجلس و معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس با صدور پیام مشترکی، فرارسیدن سالروز ولادت پر خیر و برکت حضرت محمّد(ص) و هفته وحدت و نیز ولادت فرخنده حضرت امام جعفر صادق(ع) را به عموم مردم شریف شهرستان، تبریک و تهنیت گفتند.
هفته وحدت نماد دوستی برای پیروان راستین و حقیقی مکتب اسلام است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ائمه جمعه، نماینده مجلس و  معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس با صدور پیام مشترکی، فرارسیدن سالروز  ولادت پر خیر و برکت حضرت محمّد(ص) و هفته وحدت و نیز ولادت فرخنده حضرت امام جعفر صادق(ع) را به عموم مردم شریف شهرستان، تبریک و تهنیت گفتند.

متن كامل پیام به شرح ذیل است:

ماه ربیع‌الاول یادآور میلاد آخرین رسول خدا و پیامبر صلح و دوستی است كه به حقیقت فصلی برای عمل به سیره آن مقام آسمانی بوده و هفته وحدت بی‌تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مكتب انسان‌ساز اسلام است.

هفته وحدت پیام‌آور این است كه مسلمانان همه با هم برادرند و با دست اتحاد و یكپارچگی و همگرایی و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاك آن حضرت، مجال از تفرقه‌افكنی بیگانگان را می‌گیرند و در سایه قرآن كریم و سنت و سیره رسول اكرم‌(ص) وحدت و یكرنگی خود را حفظ می‌كنند و در سایه امامت و ولایت، صراط مستقیم جمهوری اسلامی را خواهند پیمایید.

مسلمانان در سایه دین اسلام و بنا به آیه (انما المومنون إِخوة) همواره و همیشه در همه شرایط برادر یكدیگر هستند و دین اسلام هیچگاه اجازه تفرقه و اختلاف را به مسلمانان نمی‌دهد.

وحدت شیعه و سنی این است كه هر دو در كنار هم و با وحدتی برادرانه زندگی كنند و فتنه‌های دشمنان مبنی بر ایجاد تفرقه و دشمنی را با درایت نقش بر آب نمایند، بنابراین دشمن اسلام دشمن شیعه و سنی است و مسلمانان باید این نكته را در نظر داشته باشند كه تنها با اتحاد می‌توان آرمان‌های حضرت محمد مصطفی‌(ص) مبنی بر جهانی بی‌عداوت و دشمنی را برپا نمایند. پیامبر اكرم‌(ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند در میان مردم درس دینداری و معنویت در كنار اخلاق و احترام به حق هم نوع را در میان فرهنگ جهان آن دوران كه سراسر پر بود از دشمنی و كینه و جنگ، نشر داد و اكنون نیز ما باید به عنوان مسلمان پیرو آن حضرت هرچه بیشتر خود را به سیره و رفتار ایشان شبیه كنیم.

امید است همه ما زیر پرچم یگانگی وحدتی كه خاتم النبیین برای همیشه تاریخ بر افراشته، در قالب یك امت واحده حركت كرده و ایران اسلامی را به نمادی از وحدت تبدیل كنیم.

اینجانبان میلاد باسعادت عصاره نبوّت و حضرت ختمی مرتبت، پیام‌آور عزت، رحمت و سعادت كلّ بشر محمد مصطفی‌(ص) و ششمین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق‌(ع) و فرارسیدن هفته وحدت، اخوت و برادری و تجدید پیمان با اسلام و آرمان‌های نظام اسلامی را به تمامی مسلمانان جهان به ویژه مردم متدین و با ایمان شهرستان گنبدکاووس تبریك و تهنیت می‌گوییم. 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjxteiouqe8yz.fsfu.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما