>> سرلشکر باقری به روسیه سفر کرد | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹
کد مطلب : 523010

سرلشکر باقری به روسیه سفر کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به دعوت رسمی«سرگئی شایگو» وزیر دفاع فدراسیون روسیه، در راس یک هیات بلندپایه نظامی وارد مسکو شد.
سرلشکر باقری به روسیه سفر کرد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، سردار باقری در بدو ورود به فرودگاه ونکوو مسکو از گارد تشریفات وزارت دفاع روسیه سان دید.

ژنرال سرگئی ایستراکوف جانشین ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، ژنرال سرزنیف ارشد نظامی استان مسکو و نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، کاظم جلالی سفیر ایران و جمعی از مدیران نهادهای ایرانی مستقر در روسیه در فرودگاه ونوکووای مسکو از سردار سرلشکر باقری استقبال کردند.

سردار سرلشکر باقری قرار است در این سفر چهار روزه در خصوص توسعه همکاری‌ها و مناسبات مشترک دفاعی و نظامی، مبارزه با تروریسم و تحولات منطقه‌ای و بین المللی با مقامات مسئول روس، گفت وگو و تبادل نظر کند.

نشست با «سرگئی شایگو» وزیر دفاع و «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و همچنین  حضور درنشست های تخصصی، بازدید از مراکز آموزشی و صنعتی نظامی و همچنین سفر به سنت پترزبورگ با انجام بازدیدهای نظامی و دیدار با فرمانده نیروی دریایی این کشور از جمله برنامه های هیات عالیرتبه نظامی ایران در این سفر چهار روزه اعلام شده است.

تقویت توان دفاعی و نظامی در راستای تعاملات دو کشور برای هم‌افزایی و همکاری در عرصه های مختلف از دیگر اهداف این سفر اعلام شده است.

به گفته کارشناسان این سفر که به دعوت رسمی وزیر دفاع روسیه در حال انجام است بیانگر نقش و جایگاه ارزنده ایران در تحقق ثبات و امنیت منطقه و اذعان قدرت‌های جهانی بر لزوم نقش‌آفرینی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی است.

نیروهای مسلح فدراسیون روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در ۷ مه ۱۹۹۲ با دستور بوریس یلتسین رئیس‌جمهور وقت روسیه، تأسیس شد. رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه (در حال حاضر ولادیمیر پوتین) فرمانده عالی نیروهای مسلح و فرماندهٔ کل قوا است.

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بر اصل نگاه به همسایگان استوار است که در ابعاد سیاسی، اقتصادی و دفاعی صورت می‌گیرد. عضویت دائم در سازمان شانگهای و سفر دوره‌ای وزیر امور خارجه به روسیه، لبنان و سوریه، نمونه ای از این رویکرد است که حلقه تکمیلی آن در چارچوب دیپلماسی دفاعی در سفر سردار باقری به پاکستان و روسیه صورت گرفته است.

سردار باقری اواخر هفته گذشته به پاکستان سفر کرده و با مقامات نظامی و سیاسی این کشور دیدار و گفت وگو کرده بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcizpawut1aru2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما