تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب : 523001

اهدای ۲۸ هزار منبع مطالعاتی به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی

رییس اداره خدمات فنی کتابداری کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: طی تابستان امسال بیش از ۲۸ هزار نسخه منبع مطالعاتی به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شده است.
اهدای ۲۸ هزار منبع مطالعاتی به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب به نقل از آستان قدس رضوی، عیسی اختری طوسی افزود: ۶۰ درصد از مجموع این منابع اهدایی به زبان فارسی بوده و زبان‌های عربی و انگلیسی نیز بیشترین آثار غیرفارسی را به خود اختصاص داده‌اند و عمده موضوعات این منابع نیز، علوم اسلامی، ادبیات و تاریخ، علوم فنی و کاربردی و کودک و نوجوان است.

وی اسامی برخی از واقفان عمده این منابع مطالعاتی را آیت الله سیدعلی مخملباف، ناصر حسین پور آزادی، محمد کمالی نسب، سیدغلامرضا باغدهی بایگی، مهدی دلقندی، محمدرضا سبحانی، مرضیه گربازکار، خانم نغم الحویزی، مرحوم حجت الاسلام محمدموسی مظفریان کاریزانی و خانواده مرحوم شهریار فهیم دژبان عنوان کرد.

رییس اداره خدمات فنی کتابداری کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با بیان این که حدود هفت هزار و ۳۰۰ نسخه از مجموع این منابع اهدا شده از سوی سازمان‌های داخلی آستان قدس رضوی است گفت: نهادهای کشوری از جمله سازمان اسناد و کتابخانه ملی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، انتشاراتی‌ها و ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان از دیگر اهدا کنندگان منابع به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی طی دوره زمانی یاد شده هستند.

اختری از دسته‌بندی و فهرست‌نویسی بخش عمده‌ای از این آثار خبر داد و گفت: این کتابها بنا به نیاز بخش‌های مختلف در کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی توزیع می‌شود و همچنین کتاب‌های مازاد نیاز کتابخانه‌های آستان قدس رضوی بنا به درخواست کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سطح کشور، از طریق کتابخانه سیار آستان قدس رضوی به این مجموعه‌ها اهدا خواهد شد.

 انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciupawzt1aru2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما