تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 522982
رئیس مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان‌غربی:

«عدم اعتقاد به وحدت» از جمله موانع مهم اتحاد در جهان اسلام است

رئیس مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: «عدم اعتقاد به وحدت» از جمله موانع مهم اتحاد در جهان اسلام است و برخی‌ از عدم وحدت سود می‌برند و اختلافات را ترویج می‌کنند.
«عدم اعتقاد به وحدت» از جمله موانع مهم اتحاد در جهان اسلام است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت برگزار شد اظهار داشت: در هفته وحدت جلسه هم‌اندیشی طلاب شیعه و سنی و نیز فعالان اجتماعی در رابطه با موضوع وحدت جهان اسلام برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: همچنین در این هفته، ضمن برگزاری مسابقه فرهنگی با موضوع ضرورت وحدت و راهکارهای تحقق آن، همایش بزرگ مردمی در اشنویه، برگزاری محفل انس با قرآن و نیز کاروان شادی منادیان وحدت اسلامی برگزار می‌شود.
 
رئیس مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از 300 مسجد اهل‌سنت وجود داشت گفت: این در حالی است که هم اکنون دو هزار مسجد وجود دارد و اعزام علما و ساماندهی طلاب در طول سال انجام می‌شود بنابراین نظام اسلامی همواره به دنبال وحدت بوده است.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمنان استکباری همواره به دنبال القای این موضوع بوده و هستند که آزادی مذهبی در کشور وجود ندارد.
 
حجت الاسلام فعال آذر در ادامه با اشاره به موانع وحدت اسلامی بیان کرد: «عدم اعتقاد به وحدت» از جمله موانع مهم اتحاد در جهان اسلام است و متاسفانه اعتقاد به آن در بین شیعه و سنی ضعیف بوده و برخی‌ها نیز از عدم وحدت سود می‌برند و اختلافات را ترویج می‌کنند.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه هواهای نفسانی نیز از جمله موانع وحدت هستند اظهار داشت: در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود که به وحدت نباید به عنوان تاکتیک نگاه کرد بلکه باید به عنوان راهبرد و استراتژی مطرح شود.
 
در ادامه این نشست ماموستا محمدصادق حاجی هاشم آباد مسئول اقشار و امور اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: بی تردید اختلاف نظرها بین شیعه و سنی مایه پیشرفت و ترقی به شمار رفته و در این راستا از اهداف انقلاب اسلامی این نیست که شیعه و سنی یکی باشند چون این امر امکان پذیر نیست بلکه باید با وجود اختلافات جزئی، با یکدیگر متحد باشند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfc0dt0w6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما