تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۷:۵۶
کد مطلب : 522924
مدیرکل ثبت احوال بوشهر:

زنان در استان بوشهر ۴.۵ سال بیشتر از مردان عمر می‌کنند

مدیرکل ثبت احوال بوشهر از ثبت سه هزار و ۲۰۵ ازدواج و ۷۹۷ طلاق در استان طی نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: میانگین سن فوت در مردان ۶۲.۴ سال و در زنان ۶۶.۹ سال است.
زنان در استان بوشهر ۴.۵ سال بیشتر از مردان عمر می‌کنند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، اسکندر پاسالار عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال شش هزار و ۸۷۸ واقعه ولادت و سه هزار و ۶۳۶ واقعه فوت در استان بوشهر به ثبت شده است.

وی با اشاره به ثبت ۳۷ ولادت در هر شبانه روز خاطرنشان کرد: تولدها در استان بوشهر طی نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۰ درصدی روبرو بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره تولد ۱۰۵ دختر به ازای تولد هر ۱۰۰ پسر در استان تصریح کرد: در نیمه نخست امسال سه هزار و ۵۳۱ پسر و سه هزار و ۳۴۷ دختر متولد شده است.

افزایش ۳۲ درصدی وفات‌ها

وی میانگین سن مادران در کشور را ۲۹.۴ سال عنوان کرد و افزود: میانگین سن مادران در استان بوشهر ۲۹.۸ سال است که کم‌سن‌ترین مادران در شهرستان تنگستان و مسن‌ترین مادران در شهرستان جم بوده‌اند.

پاسالار با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از نوزادان در فاصله پنج سال اول زندگی زوجین متولد شده‌اند اضافه کرد: طی شش ماهه امسال ۱۰۸ واقعه دو قلوزایی در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۳۲ درصدی وفات‌ها در استان بوشهر نسبت به سال قبل تاکید کرد: استان بوشهر ۱.۲ درصد از موارد فوت کشور در نیمه نخست امسال را به خود اختصاص داده است.

افزایش طلاق

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین موارد فوت متعلق به دشتستان، بوشهر و گناوه بوده است، گفت: کمترین میزان موارد فوت هم مربوط به شهرستان عسلویه بوده است.

وی بیشترین تعداد فوتی را مربوط به مردادماه با ۸۴۹ مورد عنوان کرد و افزود: ۱۲ درصد مرگ‌ها مربوط به گروه‌های سنی ۸۰ تا ۸۴ سال، ۱۱.۷ درصد گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال و ۱۱.۱ درصد نیز مربوط به گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال است.

پاسالار میانگین سن فوت شدگان در استان بوشهر را ۶۴.۴ سال عنوان کرد و ادامه داد: میانگین سن فوت مردان در استان بوشهر ۶۲.۴ سال و در زنان ۶۶.۹ سال است.

وی با اشاره به ثبت ۷۹۷ واقعه طلاق در استان بوشهر طی سال جاری خبر داد و بیان کرد: طلاق در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۷ درصد رشد داشته است.

کاهش ازدواج

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر میانگین سنی طلاق را برای زوج ۳۷.۸ سال و برای زوجه ۳۲.۸ سال اعلام کرد و افزود: بیشترین فراوانی طلاق مردان در سن ۳۱ سال و در زنان در سن ۳۶ سال بوده است.

وی با اشاره به ثبت سه هزار و ۲۰۵ ازدواج طی نیمه نخست سال جاری در استان بوشهر، از افزایش ۸.۶ درصدی ازدواج طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb55bsarhb59p.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما