تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۳۴
کد مطلب : 522920
آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی:

اسلام «علما» و «اطبا» را از مهمترین مشاغل دانسته است

آیت‌الله حسین نوری همدانی با بیان اینکه در اسلام، دو کادر از دیگر کادر‌ها با اهمیت‌تر قلمداد شده است، گفت: پیامبرگرامی اسلام‌(ص)، کادر «علما و فقها» و «اطباء» را مهمترین مشاغل معرفی کرده‌اند.
اسلام «علما» و «اطبا» را از مهمترین مشاغل دانسته است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی از مراجع تقلید شیعه عصر شنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خدمت به مردم در این شرایط سخت را بسیار ضروری برشمرد و افزود: کادر درمانی در این ایام کرونا، تا سرحدّ جان، فداکاری کردند.

وی با بیان اینکه کار شما، کار بسیار مهمی است که انجام داده‌اید، بیان کرد: کادر درمانی در این ایام کرونا، تا سرحدّ جان، فداکاری کرده و از بیماران پرستاری کرده‌اند و این قابل تقدیر است.

این مرجع تقلید با اشاره به حدیثی از امام صادق‌(ع) گفت: براساس فرمایش این امام همام، «هر نقطه مسکونی که در آن سه قدرت نباشد، کارشان مختل است؛ اول، فقیه عالم به اوضاع زمان و پرهیزگار، دوم، طبیب مورد اعتماد، سوم، مدیر خیرخواه مردم». این سه کادر نقش مهمی در خدمت‌رسانی به مردم ایفا می‌کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: از پیامبر گرامی اسلام‌(ص) سؤال شد، چه کسی در پیشگاه خداوند از همه محبوبتراست؟ فرمودند؛ «به هر میزان خدمت او به جامعه بیشتر باشد، نزد خداوند از جایگاه بالاتری برخوردار است»؛ لذا امروز خدمت به مردم در این شرایط سخت بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه در روستاها، نقاطی است که مردم دسترسی به پزشک ندارند، اظهارکرد: شما وظیفه دارید این مناطق را شناسایی و پزشکانی را به این مناطق اعزام کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: کار شما بسیار بسیار مهم است و خدمت شما هم عالی است و به افراد تحت مدیریت خود که فداکاری کردند، توجه کنید و مشکلات آن‌ها را برطرف سازید.

این مرجع تقلید، رعایت شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ایام کرونا توسط مردم را لازم دانست و افزود:در اسلام، جان انسان عزیز است و لذا لازم است برای حفظ جان مردم سرمایه‌گذاری شود و از سوی دیگر، مردم هم باید تحمل کرده و از سفر کردن خودداری کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه براساس اقتضائات زمان باید در عرصه حضور داشته باشیم، گفت: امروز در روزگاری قرار گرفتیم که این بیماری منحوس نه تنها کشور بلکه جهان را در بر گرفته، لذا باید مطابق با این شرایط در صحنه حاضر شده و وظیفه خود را به انجام برسانیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchiinmv23niwd.tft2.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما