تاریخ انتشار۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۹
کد مطلب : 522900
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:

مقدمات و مسیر ظهور امام زمان(عج) باید در جامعه آماده شود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در مورد ظهور امام زمان(عج) باید مقدمات و مسیر آن آماده شده تا حضرت قیام کند و در ظاهر روایاتی که وجود دارد این است که انقلاب اسلامی ایران که به برکت آن احکام دینی در جامعه ساری و جاری شده، مقدمه ظهور امام مهدی(عج) است.
مقدمات و مسیر ظهور امام زمان(عج) باید در جامعه آماده شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امشب در مراسمی با تبریک سالروز آغاز ولایت امام زمان(عج) اظهار داشت: در مسئله مهدویت دو جریان انحرافی در طول تاریخ شکل گرفته که همچنان نیز ادامه دارد.
 
وی تصریح کرد: یکی اینکه برخی از مسئله مهدویت سوء استفاده کرده و ادعای مهدویت کرده‌اند و خود را امام زمان(عج) واقعی معرفی می‌کنند و در این رابطه بسیاری از مسئولان امنیتی عنوان کرده‌اند که امام زمان‌های دروغین و افراد سودجوی بسیاری در حبس قرار دارند.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دومین جریان باطلی که در بحث مهدویت مطرح شده، این است که برخی معتقد هستند که نباید تلاشی در راستای پیاده‌سازی احکام دینی انجام داد و باید از امر به معروف و نهی از منکر دوری کرد و از سوی دیگر نیازی به جلوگیری از گناه و فساد در جامعه نیست بلکه باید منتظر ماند تا امام زمان(عج) خود ظهور کرده و با قیام خود دنیا را با عدل و داد پر کند.
 
وی بیان کرد: حتی برخی تندروان ادعا دارند که فساد و گناه و معصیت را باید در جامعه ترویج داد چون در روایت آمده است زمانی که زمین از ظلم و جور پر شد در آن زمان امام مهدی(عج) ظهور می‌کند و این نیز یکی دیگر از تفکرات باطل است.
 
حجت الاسلام قریشی افزود: این در حالی است که مسیر درست مهدویت این است که پروردگار در طول تاریخ هیچ گاه مسئله هدایت را که مسئله ظهور امام(عج) در این باب است و ایشان برای نجات مردم قیام می‌کند را دفعی نکرده بلکه مرحله به مرحله بوده است و مقدمات آماده شده تا اینکه پیامبری مبعوث و یا امامی قیام کرده است.
 
وی اظهار داشت: در مورد ظهور امام زمان(عج) نیز باید مقدمات و مسیر آن آماده شده تا حضرت قیام کند و در ظاهر روایاتی که وجود دارد این است که انقلاب اسلامی ایران که به برکت آن احکام دینی در جامعه ساری و جاری شده، مقدمه ظهور امام مهدی(عج) است.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: ایشان فرمود هر کس دوست دارد که با اصحاب امام زمان(عج) محسوب شود باید اهل ورع، تقوا و خداترسی باشد و خود را متخلق به اخلاق نیکو کند.
 
وی بیان کرد: مسیر حق و درست این است که با عمل خود، زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) آماده کرد و در این راستا براساس روایات، امت و امامت باید با یکدیگر مرتبط شوند چون اگر این ارتباط برقرار نباشد انسان راه نجاتی نخواهد داشت.
 
قریشی افزود: همچنین براساس روایات، ارتباط امام زمان(عج) با بشریت وسیع و محکم است و امام به طور کامل ناظر بر اعمال انسان است و در جامعه حضور دارد هر چند که بشریت از شناخت امام(عج) عاجز است اما ایشان در درون جامعه زندگی کرده و تمامی اخبار به محضر ایشان می‌رسد و حضرت فرمود ما به شما احاطه و اشراف کامل داریم.
 
وی با اشاره به راهکارهای ارتباط با امام زمان(عج) اظهار داشت: ارتباط با امام زمان(عج) از طریق دعای عهد، دعای آل یاسین و ندبه است و از سوی دیگر حداقل باید هر روز به امام(عج) سلام داده و برای سلامتی ایشان صدقه دهیم و در این راستا نیز برخی مومنان هر روز دو رکعت نماز مستحبی خوانده و هدیه به امام عصر (عج)می‌کنند تا ارتباطشان را محکم کنند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfx0dtxw6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما