تاریخ انتشار۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : 522890
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی به آلام ملت افغانستان توجه کنند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی مسجد شیعیان قندهار افغانستان آورده است: دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی باید به طور ویژه‌ای به آلام ملت افغانستان توجه کنند و در خط مقدم حمایت از مظلومان و مبارزه با گروه‌های تروریستید باشند.
دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی به آلام ملت افغانستان توجه کنند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، در این بیانیه آمده است: دست جنایتکاران ضد اسلام، بار دیگر به خون مومنین نمازگزار آلوده شد و غمی سنگین بر دل‌ها وارد ساخت، تکرار این حوادث گرچه دردناک و سهمگین است اما هیچ تزلزلی در گام‌های امت اسلامی برای ایستادگی و مبارزه با کفر و استکبار ایجاد نخواهد کرد. خون مظلومان، شمشیر ستمگری ظالمان را خواهد شکست.

بیانیه حاکیست: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این اقدام سبعانه و ضد بشری را محکوم می‌کند و ضمن تسلیت به امت اسلامی اعلام می‌کند:

سیاست اصلی استکبار که همان اختلاف افکنی بین مسلمین و جنگ افروزی است امروز به دست جانیان داعش در افغانستان پیاده می شود و هدف در نهایت مبارزه با اسلام است.

بیانیه می‌افزاید: تروریست‌های کوردل با حمله به نمازگزاران نشان می‌دهند که برای حریم قدسی مسجد و فرصت عبادت و خداپرستی نیز هیچگونه حرمتی قائل نیستند و قداست و عظمت صفوف نماز نیز مانع از ددمنشی آنان نیست.

بیانیه ادامه یافته است: سفاکانی که جنایات تلخ حمله به مساجد مومنین را رقم زده اند اگر سرکوب نشوند، دیگر جان و ناموس هیچ کس محترم نخواهد ماند و تیغ تیز تکفیر بر گردن هر انسانی فرو خواهد رفت.

در ادامه تصریح شده است: اگر کسانی که امروز حکومت افغانستان را به دست گرفته‌اند و داعیه‌ حاکمیت دارند، در جنایت جمعه پیشین قُندوز، مسببان را دستگیر و به اشد مجازات می‌رساندند، امروز شاهد این جنایت در قندهار نمی‌بودیم.

بیانیه یادآور شده است: حاکمیت فعلی افغانستان باید علاوه بر حفظ امنیت، در مسیر ایجاد یک دولت ملی و فراگیر برای تحقق ثبات در افغانستان تلاش کرده و هرچه سریعتر با مسببان این جنایات هولناک برخورد کند.

در بخش دیگری از این بیانیه خاطرنشان شده است: دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی باید به طور ویژه‌ای به آلام ملت افغانستان توجه کنند و در خط مقدم حمایت از مظلومان و مبارزه با گروه‌های تروریست باشند.

در پایان آمده است: خداوند روح نمازگزاران شهید مسجد فاطمیه قندهار را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار داده و شفای عاجل به مجروحان عنایت فرماید، همراه با تمام مردم ایران برای امّت اسلامی و مردم رنج دیده افغانستان دعا ‌کرده و قطع دستان شرور آمریکا و اذنابش را از ممالک اسلامی از خداوند متعال خواهانیم.

روز گذشته بیست و سوم مهرماه در انفجار تروریستی که به هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجد شیعیان قندهار افغانستان به وقوع پیوست، حدود ۹۰ تَن شهید و زخمی شدند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdnx0kzyt0xj6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما