تاریخ انتشار۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب : 522858
 به همت رایزنی فرهنگی ایران در سریلانکا؛

کتاب «پائیز در قطار» به زبان تامیلی منتشر شد

کتاب «پائیز در قطار» اثر محمد کاظم مزینانی در چارچوب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان تامیلی ترجمه و منتشر شد.
کتاب «پائیز در قطار» به زبان تامیلی منتشر شد
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، کتاب «پائیز در قطار» اثر محمد کاظم مزینانی در چارچوب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توسط لافیر مدنی به زبان تامیلی ترجمه و در کشور سریلانکا منتشر شد.

حكايت رُمان، نگاه قدسی است به شهيد و خانواده او كه مدام در زمان‌های جنگ تكرار مي‌شوند و مكرر نيستند. داستان این کتاب حکایت خانواده‌ای در یکی از روستاهای کشور است که تنها پسر آنها به جبهه رفته است. پسر بارها از جبهه نامه نوشته و از ننه ربابه و اسبش پرسيده بود و خانواده‌اش نيز به او اطمينان داده بودند كه همه چيز خوب است.

کتاب «پائیز در قطار» از سوی انتشارات انجمن حکمت با تیراژ 1000 نسخه چاپ و منتشر شده است.

مزینانی در این رمان علاوه بر پرداختن به موضوع جنگ و جبهه و حضور جوانان و نوجوانان و ساختار خانواده ایرانی و نقش اعضای خانواده پرداخته و عاطفه خانوادگي، وابستگي خانواده در ايران را به زيبايي به تصوير كشيده است.

این رُمان برنده بیست و چهارمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بخش کودک و نوجوان شده و همچنین در همان سال جایزه جشنواره غنی پور را نیز به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchminm623ni6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما