تاریخ انتشار۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷
کد مطلب : 522770

عراق پس از انتخابات؛ تکاپوی احزاب برای تشکیل دولت

در حالی که کمیساریای عالی انتخابات عراق هنوز نتایج را اعلام نکرده تشکل ها و جریان های سیاسی به سوی مرحله پس از آن یعنی تشکیل ائتلاف ها خیز برداشته اند و بزرگترین تشکل حق تشکیل دولت را دارد.
عراق پس از انتخابات؛ تکاپوی احزاب برای تشکیل دولت
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، مقتدا صدر رهبر جریان صدر که در صدر نتایج اولیه انتخابات است، در اقدامی پیشدستانه از تشکیل کمیته مشورتی متشکل از 4 رهبر این جریان خبر داد که ماموریتشان بررسی امکانات تشکیل ائتلاف‌ها برای تشکیل دولت آتی است.

تحرکاتی سیاسی که بر اساس ارقام و فهرست کرسی های پارلمانی است اما کمیساریای مستقل انتخابات تاکید کرد هیچ مسئولیتی در انتشار نتائج و شمار کرسی ها در پایگاه‌ها و رسانه ها ندارد و اینکه شمارش دستی در مراکز مشکوک؛ نتایج و حتی معادله را تغییر خواهد داد.

عماد جمیل عضو تیم رسانه ای کمیسریا گفت: آراء حدود 3 هزار و 700 مرکز باقی مانده تا روز شنبه آینده شمارش خواهد شد.

گفتنی است اتهام زنی ها و شکایت جریان ها و گروه‌های سیاسی از جمله ائتلاف دولت ملی متشکل از جریان الحکمه به ریاست عمار حکیم و ائتلاف النصر به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر اسبق، علیه کمیساریا ادامه دارد.

قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق نیز در توییتر نوشت: به زودی اطلاعاتی درباره دلیل قطعی تقلب در انتخابات منتشر خواهد شد.

اعلام نتایج اولیه نتوانست چارچوب هماهنگی عراق را که نتایج انتخابات را رد کرده و خواستار بازشماری و شمارش دستی شفاف همه مراکز شده بود، را از گفتن اینکه بزرگترین چارچوب انتخاباتی 93 نماینده دارد بازدارد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdca0unmw49nu01.k5k4.html
مرجع : العالم
نام شما
آدرس ايميل شما