تاریخ انتشار۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : 522720
امام جمعه گرگان:

ناامنی‌های افغانستان نتیجه نقش آفرینی استکبار است

امام جمعه گرگان با اشاره به حوادث خونبار افغانستان و شهادت شیعیان این کشور، گفت: این رفتار تروریستی نتیجه رفتارهای استکبار و آمریکا است.
ناامنی‌های افغانستان نتیجه نقش آفرینی استکبار است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: اتفاقات اخیر در افغانستان و شهادت نمازگزاران شیعه در یکی از مساجد این کشور ثمره دخالت عوامل استکبار و آمریکای جنایتکار در منطقه است.

امام جمعه گرگان گفت: این قتل عام در راستای ناامن سازی افغانستان و منطقه است و آنها به دنبال آن هستند تا امنیت و آرامش منطقه را بر هم بزنند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، گفت: امنیت و آسایش کشور ثمره جانفشانی و رشادت‌های سربازان سبز پوش این نهاد در اقصی نقاط کشور از داخل مراکز جمعیتی تا نوار مرزی است.

نورمفیدی اضافه کرد: حفظ امنیت شرط اصلی برای توسعه و رونق در بخش‌های مختلف جامعه است و نیروی انتظامی عهده دار این وظیفه خطیر است.

امام جمعه گرگان ادامه به در پیش بودن هفته وحدت اشاره کرد و افزود: با درایت امام خمینی (ره) از ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است تا دشمنان نتوانند این موضوع را دستاویزی برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام مطرح کنند.

وی گفت: گلستان به‌عنوان رنگین‌کمان اقوام ایران زمین همواره نماد وحدت و همدلی بوده است و بی‌شک اتحاد و یکرنگی موجود در استان زمینه توسعه را فراهم خواهد آورد.

نورمفیدی افزود: اسلام دین برادری و حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر خاتم، آینه تمام نمای وحدت و همدلی است.

نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: در روزگاری که دشمنان قسم‌خورده اسلام با تمام بغض و کینه به دنبال ایجاد تفرقه و حکومت در بلاد مسلمین هستند هفته وحدت، باعث تقویت همدلی و یکرنگی بین مسلمانان می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcf00dtxw6d0ea.igiw.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما