تاریخ انتشار۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶
کد مطلب : 522559

دیدار سرلشگر باقری با نخست وزیر پاکستان در اسلام آباد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پاکستان طی دیداری، بر لزوم تحکیم روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت مرزی و همکاری‌های دفاعی تاکید کردند.
دیدار سرلشگر باقری با نخست وزیر پاکستان در اسلام آباد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» عصر امروز به وقت محلی در راس یک هیات بلندپایه نظامی ایران در شهر اسلام‌آباد به دیدار «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان رفت.

مقامات ارشد دولت پاکستان از جمله وزیر دفاع و برخی مسوولان نظامی این کشور و همچنین «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران و سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی ایران در پاکستان در این دیدار حضور داشتند.

عمران‌خان در این نشست با یادآوری دیدار ماه گذشته خود با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشورمان در حاشیه اجلاس سران شانگهای در دوشنبه، بر تعهد دولت پاکستان برای تعمیق روابط با ایران به ویژه در بخش‌های مرزی، اقتصادی، نظامی و امنیتی تاکید کرد.

سردار باقری نیز با اشاره به رایزنی‌های مهم امروز خود با فرمانده ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان، تقویت همکاری‌های نزدیک میان دو همسایه که طی سال‌های اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی در روابط از جمله در امنیت مرزی بوده‌اند، را ضروری دانست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و نخست وزیر پاکستان پیرامون آخرین تحولات امنیت منطقه‌ای، جهان اسلام به ویژه وضعیت افغانستان تبادل نظر کردند.

عمران‌خان تاکید کرد که بحران افغانستان هرگز راهکار نظامی نداشته و باید با مشارکت تمامی گروه‌های داخلی این کشور یک دولت فراگیر تشکیل شود.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات بلندپایه نظامی به منظور توسعه همکاری مشترک با پاکستان شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

در دیدارهای جداگانه امروز سردار باقری با ژنرال باجوا فرمانده ارتش و ژنرال ندیم رضا رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان طرفین توسعه همکاری‌ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام‌آباد، گسترش همکاری مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و بررسی تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام را مورد بررسی قرار دادند.

 انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcft0dt1w6d0ta.igiw.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما