تاریخ انتشار۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب : 522481

اعلام ویژه برنامه های هفته وحدت در استان کرمانشاه

دبیر ستاد هفته وحدت در کرمانشاه در نشست با خبرنگاران ویژه برنامه های هفته وحدت در این استان را اعلام کرد.
اعلام ویژه برنامه های هفته وحدت در استان کرمانشاه
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، احمد محمدی امروز در نشست خبری با خبرنگاران، برنامه های هفته وحدت در استان کرمانشاه را تشریح  کرد.

دبیر ستاد هفته وحدت در کرمانشاه در این نشست عنوان کرد: امسال با توجه به شرایط خاص سیاسی در منطقه و  جهان و نیز وضعیت کرونا برنامه های هفته وحدت با دقت خاصی برنامه ریزی شده است.

محمدی ادامه داد: برهمین اساس هر کدام از روزهای هفته وحدت تحت یک موضوع نامگذاری شده است و همچنین در این هفته یاد و خاطره 7 نفر از شهدای شاخص وحدت کشور گرامی داشته می شود.

وی با اشاره به اینکه اولین روز از هفته وحدت « پیامبر اعظم (ص)» نامگذاری شده است، تاکید کرد: در اولین روز از هفته مبارک وحدت از شهید خلبان؛ «خالد حیدری» که از اولین شهدای اهل سنت هوانیروز جمهوری اسلامی می باشد، یاد می شود.

دبیر ستاد هفته وحدت در کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: دومین روز از هفته وحدت«زن، خانواده و مواسات» نامگذاری شده است که در این روز از شهیده «مریم امین پور» که از پیشمرگان کُرد در شهرستان سقز می باشد یاد خواهد شد. این شهید در دفاع از انقلاب اسلامی توسط عوامل نفاق به شهادت رسید.

محمدی سومین روز از هفته وحدت را «تکریم مقام شامخ شهدا و ایثارگران» عنوان کرد و بیان داشت: در سومین روز از هفته وحدت از شهید «سالار محمدزاده» از شهدای شاخص کشور که در بحث وحدت تلاش های بسیاری داشته اند یاد خواهد شد.

دبیر ستاد هفته وحدت در کرمانشاه گفت: چهارمین روز از هفته وحدت بنام روز «مسجد و روحانیت» نامگذاری شده است که این روز مزین به نام شهید ابوبکر رواقی، از روحانیون اهل سنت استان گلستان که در خرمشهر توسط نیروی بعثی به شهادت رسید، شده است.

وی پنجمین روز از هفته وحدت را به نام روز « انسجام اسلامی» عنوان کرد و افزود: یاد و خاطره شهید «عمر ملازاده»؛ اولین شهید اهل سنت مدافع حرم گرامی داشته خواهد شد.

محمدی در ادامه سخنان خود گفت: ششمین روز از هفته وحدت «مبارزه با صهیونیسیم»  نامگذاری شده است که همچنین در این روز از شهید والامقام «بهرام مبارکی» یاد می شود.

دبیر ستاد هفته وحدت در کرمانشاه گفت: آخرین روز هفته وحدت به نام روز «اتحاد اسلامی» نامگذاری شده است که در این روز از رشادت ها و ایثارگری های شهید حاج قاسم سلیمانی که عامل وحدت بین مسلمانان در منطقه بودند یاد می شود.

وی در پایان سخنان خود افزود: ویژه برنامه های بسیاری در سطح استان کرمانشاه و شهرستان های تابعه برگزار خواهد شد که ان شاء الله بخشی از این برنامه ها در صداوسیما و بخشی دیگر نیز در روزهای آینده از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjo8eivuqe8xz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما