تاریخ انتشار۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۰
کد مطلب : 522458
عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن:

آزادسازی مأرب، پیامدهای زیادی برای بیرون راندن نیروهای اشغالگر دارد

«محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه مأرب گفت که آزادسازی این شهر راهبردی، پیامدهای زیادی برای بیرون راندن نیروهای اشغالگر [ائتلاف] و بازپس گرفتن منابع نفتی در این استان دارد.
آزادسازی مأرب، پیامدهای زیادی برای بیرون راندن نیروهای اشغالگر دارد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، این مقام یمنی به شبکه خبری المیادین گفت که به زودی قیام ملت یمن علیه ائتلاف سعودی تشدید خواهد شد.

وی همچنین از این واقعیت پرده برداشت که ستاد فرماندهی ائتلاف سعودی در مأرب قرار دارد و عملیاتها از آنجا مدیریت می‌شود، به همین دلیل آزادسازی بخش‌های باقی مانده مأرب، هدف مهمی برای یمن به شمار می‌رود و یک نقطه عطف و ورود به یک مرحله جدید خواهد بود.

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله اظهار کرد: سلطه هوایی ائتلاف سعودی مدت زمان زیادی دوام نخواهد آورد و نیروهای مسلح یمن در حال تقویت توانمندیهای نظامی خود هستند.

البخیتی خطاب به کشورهای متجاوز به یمن گفت: ما به تمام کسانی که در کنار ائتلاف سعودی در نبرد مشارکت دارند، می‌گوییم ما به دنبال حمله به شما نیستیم، اما موازنه قوا به سود یمن در حال تغییر است و وارد مرحله جدیدی خواهیم شد که مرحله فروپاشی نیروهای دشمن خواهد بود.

وی به طرح صلح مهدی المشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن اشاره کرد و افزود: این طرح همچنان در پیش روی امارات، عربستان و گروه‌های مختلف یمن قرار دارد.

البخیتی خطاب به امارات و عربستان گفت که به آنها توصیه می کنیم که به سرعت از این فرصت و برقراری صلح بهره گیرند،چرا که همچنان اهداف ما دفاعی است و به این صورت ادامه نخواهیم داد و ممکن است اهداف جنگ دچار تغییراتی شود.

سخنان البخیتی چند ساعت پس از عملیات «فجر پیروزی» که در شهر مأرب روی داد، گفته شده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز امروز سه شنبه در یک نشست خبری از آزادسازی ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی به همین نام خبر داد.

منابع محلی یمنی نیز یک ساعت پیش اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند مرکز شهرستان الجوبه و مناطق اطراف آن را به کنترل خود در آورند و نیروهای وابسته به عبدربه منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن و حزب «الاصلاح» -وابسته به ریاض- نیز از این منطقه فرار کرده‌اند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdkx0kjyt0xo6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما