تاریخ انتشار۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : 522410

برگزاری همایش بین المللی"نقش عقلانیت و همگرایی مسلمانان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی" در گلستان

گرگان- رییس جامعه المصطفی گلستان گفت: نخستین همایش بین المللی با موضوع نقش عقلانیت و همگرایی مسلمانان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی در گلستان آغاز به کار کرد.
برگزاری همایش بین المللی"نقش عقلانیت و همگرایی مسلمانان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی" در گلستان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام سید کمال حسینی، ظهر سه شنبه درجمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین همایش بین المللی در جامعه المصطفی گلستان با موضوع نقش عقلانیت و همگرایی مسلمانان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی با حضور دانشمندان و فرهیختگان از ایران و پنج کشور مسلمان خارجی برگزار شد.

حجت الالام حسینی افزود: ۳۴۵ مقاله فاخر علمی از مراکز حوزوی و دانشگاه های ایران و خارج از کشور به دبیرخانه همایش ارسال و علاوه بر آن تعداد ۳۴ پیش نشست علمی با حضور دانشمندانی از کشورهای تورکیه، هند، لبنان، پاکستان و افغانستان برگزار شد.

وی ارسال این تعداد مقاله و همایش را دلیل بر اهمیت و اقبال دانشمندان از همایش برشمرد افزود: این همایش که از صبح امروز سه شنبه آغاز شده است تا تا فردا ۲۱ مهر ماه ادامه دارد.

حسینی با بیان این مطلب که برگزاری همایش فردا چهارشنبه در دوبخش خارجی و داخلی برگزار خواهد افزود: در بخش داخلی فرهیختگان و دانشمندان از سراسر کشور به همراه شخصیت های علمی و ائمه جمعه استان حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: در بخش خارجی دانشمندان از دو کشور سوریه و لبنان به صورت مجازی شرکت خواهند کرد ولی مقالات ارسال شده از سراسر کشورهای اسلامی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رییس جامعه المصطفی با توضیح این مطلب که تعداد ۲۰۵ مقاله از ۳۴۵ مقاله ارسالی به جشنواره ازاستان گلستان است افزود: این حجم از مقالات بیانگر ظرفیت بالای استان گلستان در برپایی همایش است.

حسینی افزود: سه مقاله برتر فردا قرائت و تقدیر خواهند شد و در مجموع تعداد ۳۰ مقاله شایسته تقدیر شدند که به‌مرور و در فرصت‌های دیگر از آنها تجلیل خواهد شد.

رئیس جامعه المصطفی گلستان تصریح کرد: جامعه المصطفی یک نهاد علمی و با رویکرد دانشگاه بین‌المللی در سه بعد علمی، پژوهشی و تربیتی است و دارای ۱۵۰ رشته و گرایش و نمایندگی در داخل و خارج از کشور است که جامعه مصطفی العالمیه نمایندگی گلستان یکی از شعبات آن با ۲۵ سال سابقه است.

حسینی در پایان گفت: تعداد ۵۰۰ دانشجو در رشته‌های مختلف در جامعه المصطفی گلستان حال تحصیل هستند و تا قبل از ماجرای کرونا بیش از ۲۵ ملیت مختلف در گلستان تحصیل می‌کردند که به دلیل محدودیت‌های کرونایی بسیاری از آنها موقتاً به کشورهای خود بازگشتند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb85bsgrhb5ap.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما