تاریخ انتشار۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۲
کد مطلب : 522392

هفته وحدت فرصتی مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مسلمین است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه گفت: هفته وحدت برای همه ما به عنوان یک فرصت مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مذاهب اسلامی باشد.
هفته وحدت فرصتی مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مسلمین است
حجت الاسلام حجت الله فاضلی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار تقریب در آستانه هفته وحدت گفت: ایجاد دودستگی بین اقوام و ملتها، ایجاد فرقه ها و نحله ها و... بخشی از برنامه های بلندمدت کشورهای مستکبر همانند آمریکا برای سلطه بر جهان است.

وی افزود: بنابراین به عینه شاهد این تشدید اختلافات در منطقه به ویژه در بین کشورهای اسلامی توسط آمریکا هستیم که منفعل عمل کردن سران کشورهای اسلامی مزید بر این علت شده است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: در این میان بسیاری از دشمنان چه در داخل و چه در خارج با استفاده از احساسات مسلمین به دنبال ایجاد انشقاق در دین اسلام هستند و هرگونه اختلاف نظر و سلیقه بین برادران اهل سنت و شیعیان را پررنگ می کنند و با بزرگ نمایی از آن به دنبال رسیدن به مقاصد شوم خود هستند.

حجت الاسلام فاضلی با اشاره به اینکه هفته وحدت نتیجه نگاه آینده نگرانه امام راحل است، بیان کرد: سالیان متمادی بود که بین برادران اهل سنت و شیعیان بر سر تاریخ و سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) اختلاف نظر وجود داشت و همین امر به تدریج در حال تبدیل شدن به یک دستاویز برای دشمنان جهان اسلام بود، ولی امام خمینی (ره) مانع این توطئه بزرگ گردیدند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: از همین رو بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی این موضوع در جهان اسلام را به فرصت تبدیل کردند و با نامگذاری این روزها به نام هفته وحدت راه را بر فتنه گران عملا بستند.

این استاد حوزه علمیه کرمانشاه در پایان گفت: از سوی دیگر باید هفته وحدت برای همه ما به عنوان یک فرصت مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مذاهب اسلامی باشد و نیز این هفته را می توان فرصتی برای بازخوانی توطئه های دشمنان علیه وحدت در بین مسلمین دانست.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaounmu49nue1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما