تاریخ انتشار۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : 522385

برنامه های هفته وحدت باید با اولویت همدلی و وفاق بیشتر مذاهب اسلامی برگزار شود

معاون استاندار کرمانشاه گفت: برنامه هایی که برای هفته وحدت در کشور و استان کرمانشاه در نظر گرفته می شود باید با اولویت همدلی و وفاق بیشتر مذاهب اسلامی باشد.
برنامه های هفته وحدت باید با اولویت همدلی و وفاق بیشتر مذاهب اسلامی برگزار شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، جلسه برنامه ریزی ویژه برنامه های هفته وحدت در کرمانشاه امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در این استان برگزار شد.

در این جلسه حسین خوش اقبال گفت: با توجه به تغییر وضعیت سیاسی در منطقه و جهان هفته وحدت امسال بسیار ویژه و بسیار متفاوت تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد بنابراین باید برنامه های ما کاملا کاربردی و علمی برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به تحرکات رژیم منحوس اسرائیل در منطقه، افزود: رژیم اشغالگر قدس تحرکات زیادی را در منطقه آغاز کرده است و با ایجاد توطئه ای جدید تحت عنوان «هزارچاقو» به دنبال ایجاد دودستگی و نفاق در جهان اسلام است.

وی با انتقاد از موضع سیاسی برخی از کشورهای اسلامی در قبال رژیم صهیونیستی عنوان کرد: آن دست از کشورهای اسلامی که از روی بی خردی کامل روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی برقرار می کنند به معنای واقعی از پشت به مردم فلسطین و جهان اسلام خنجر می زنند.

خوش اقبال تحرکات مذبوحانه صهیونیست ها و برخی از دشمنان در منطقه را حول محور ایران دانست و گفت: دشمنان دست به هر توطئه و فتنه ای می زنند که اقتدار ایران در منطقه و جهان زیر سوال برود و بی شک حوادث تروریستی همانند انفجار در مسجد ولایت قندوز افغانستان یکی از برنامه های بلندمدت دشمن برای علمی کردن نیات خود است.

معاون استاندار کرمانشاه افزود: با این وجود علیرغم 4 دهه تحریم اقتصادی، سیاسی و... جمهوری اسلامی توسط دشمنان برای در هم شکستن صفوف ملت ایران، می بینیم که دشمن بازهم در این بازی سیاسی خود دچار سردرگمی شده است و اکنون خود را در بن بستی تاریخی می بیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مردم امیدهای فراوانی به دولت جدید دارند، گفت: روی کار آمدن دولت سیزدهم بارقه ای از امید در بین مردم به وجود آورده است، بنابراین امیدواریم که این دولت بتواند مشکلات کنونی مردم را برطرف کند و جامعه را به آرامش دوباره برگرداند.

خوش اقبال رفع مشکلات داخلی را مهمترین سنگر برای تقابل با توطئه های تفرقه انگیز دشمنان خواند و اظهار کرد: برنامه هایی که برای هفته وحدت در کشور و استان کرمانشاه در نظر گرفته می شود باید با اولویت همدلی و وفاق بیشتر مذاهب اسلامی باشد.

معاون استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود با اشاره به تنوع مذهبی، قومیتی و فرهنگی در این استان، گفت: کرمانشاه از نظر دینی، قومیتی و فرهنگی در کشور از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، با این وجود شاهد زندگی مسالمت آمیزی بین مردم این استان هستیم.


انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcc4iqpp2bqi18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما