تاریخ انتشار۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب : 522370
نماینده ولی‌فقیه در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان:

مدیران کردستان در انجام فعالیت‌های قرآنی از موازی‌کاری بپرهیزند

نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: مدیران باید در انجام فعالیت‌های قرآنی در استان از موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن خودداری کرده و با همدیگر در تعامل باشند.
مدیران کردستان در انجام فعالیت‌های قرآنی از موازی‌کاری بپرهیزند
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار داشت: پیگیری‌های انجام شده در راستای حل مشکلات حوزه قرآنی و رفع موانع پروژه‌های این بخش است.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف مدیریت دارالقرآن بین‌المللی سنندج گفت: پیشنهاد می‌شود بلافاصله جلسه و هیئت امنایی تشکیل و دفتر نماینده ولی فقیه از لحاظ حقوقی بر مدیریت آن اشراف داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه باید هدف از انجام کارها، توسعه فعالیت‌های قرآنی باشد، تصریح کرد: متاسفانه گاهی بخش کمی از اعتبارات دستگاه‌ها به حوزه قرآن اختصاص یافته در حالی‌که باید 80 درصد آن رنگ و بوی قرآنی و 20درصد دیگر در سایر بخش‌ها هزینه شود.

وی با بیان اینکه دارلقرآن‌های داخل مدارس استان تجهیز شود، افزود: باید در آینده همه فعالیت‌های این مراکز نیز به سمت دارالقرآن بین‌المللی سنندج که میلیاردها تومان برای آن هزینه شده، سوق داده شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی تقویت نگاه محتوایی؛ قرائت، حفظ، ترجمه، تفسیر، پژوهش و تاریخ قرآن در دارالقرآن‌ها و فعالیت‌های قرآنی را ضروری دانست و اظهار کرد: باید آموزش و پرورش دانش‌آموز در تراز انقلاب و افراد متخصص حوزه قرآنی تربیت کند و اعتبارات در این راستا هزینه شود.

وی به فعالیت 3 هزار ماموستا و طلبه، 300 روحانی شیعه و 100 مبلغ در استان اشاره کرد و افزود: مبلغی از اعتبارات این حوزه به این افراد اختصاص داده شود تا از ظرفیت آنها در سازمان تبلیغات، طرح هجرت، مرکز بزرگ اسلامی، اوقاف و حوزه علمیه خواهران و براداران استفاده و آنها نیز موظف به برگزاری جلسات هفتگی تفسیر قرآن باشند.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با تأکید بر ضرورت حمایت مدیران از چاپ کتب حوزه علوم قرآنی در استان عنوان کرد: مدیران باید در انجام فعالیت‌های قرآنی از موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن خودداری کرده و با همدیگر در تعامل باشند.

وی با بیان اینکه دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان «هیچ» کار اجرایی انجام نمی‌دهد و کارها توسط مسئولان متولی اجرا شود، تأکید کرد: باید خروجی‌ عملکرد اتحادیه‌های قرآنی، مؤسسات و خانه‌های روستایی بررسی، ارزیابی و ممیزی شود و در قبال گزارش عملکرد، به صورت صددرصدی حمایت شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان داشت: باید اوقاف، سازمان تبلیغات، دانشگاه‌ها، مرکز بزرگ و صداوسیما نیز که فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی انجام می‌دهند، مورد حمایت قرار گیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی از اعلام آمادگی برای حمایت از توسعه فعالیت‌های فرهنگی در استان کردستان خبر داد و یادآور شد: امیدواریم همه ما در پناه قرآن خدمتگزارن خوبی برای مردم و قرآن باشیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgux9nzak9xw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما