تاریخ انتشار۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : 522324

کاربران شبکه‌های اجتماعی: کشمیر را نجات دهید/ تاکید بر تحرک فوری کشورهای اسلامی

کاربران شبکه‌های اجتماعی خواستار توقف آزار و کشتار مسلمانان کشمیر توسط حکومت هند شدند.
کاربران شبکه‌های اجتماعی: کشمیر را نجات دهید/ تاکید بر تحرک فوری کشورهای اسلامی
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، هشتک «مسلمانان کشمیر را نجات دهید» و «کشمیر نابود شد» از جمله‌ هشتک‌هایی است که در شبکه‌های اجتماعی اسلامی و عربی بیشترین واکنش کاربران را به دنبال داشته است.

فعالان شبکه‌های اجتماعی تشدید تنش‌ها در مناطق تحت کنترل هند را محکوم کرده و خواستار تحریم کالاهای هندی شدند. 

نیروهای امنتی هند به بهانه مبارزه با تروریسم، بیش از 500 نفر را در بخش تحت کنترل دهلی نو در کشمیر بازداشت کردند.

منابع محلی در این باره گزارش دادند که این موج از بازداشت‌ها به دنبال قتل افرادی از دو طایفه سیک و هندو به راه افتاده است.

شیخ محمد الصغیر، هند را به حملات سازماندهی شده علیه مسلمانان متهم کرد و نوشت: جنایات هند علیه مسلمانان ادامه دارد.... هند مسلمانان را می‌کشد و براساس یک طرح سازماندهی شده آنها را اخراج می‌کند.

وی با تاکید بر این که کشمیر در حال نابودی است و رهبران کشورهای اسلامی در خواب هستند، افزود: ملت‌ها هیچ حربه‌ای جز تحریم کالاهای هندی در اختیار ندارند.

خلیل مقداد نیز با بیان این که مسلمانان کشمیر تا کنون حتی یک گلوله شلیک نکرده‌اند، توئیت کرد: بیشتر اقلیت‌های مسلمانان مانند روهینگیا در میانمار، ایگور در چین و مسلمانان کشمیر و هند ساده و صلح دوست هستند . این اقلیت‌ها زندان و شکنجه شده و بدون این که حتی یک گلوله شلیک کرده باشند تحت فشار قرار می‌گیرند.

آمنة الفرج نیز با اشاره به سانسور خبری اخبار کشمیر توسط هند، تصریح کرد: یکی از ابزارهای هند برای سانسور خبری جنایات خود علیه ملت کشمیر، قطع شبکه اینترنت در زمان درگیری‌ها برای جدا کردن آن از جهان خارج است و آنها هرکسی که اخبار را به کشورهای همسایه برساند، می‌کشند. 

وی افزود: هند اینگونه در سال‌های گذشته توانسته است سرکوب کند بدون این که کسی صدای این سرکوب را بشنود.

شلهوب فعال ترک نیز از سکوت کشورهای اسلامی در برابر جنایات هند ابراز تعجب کرده و نوشت: 796 روز از محاصره کشمیر توسط هند می‌گذرد و هیچ کشور اسلامی به جز پاکستان نسبت به این مسئله موضع محکمی اتخاذ نکرده است.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcf00dtjw6d0ma.igiw.html
مرجع : الجزیره
نام شما
آدرس ايميل شما