تاریخ انتشار۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۰۹
کد مطلب : 522080

بیانیه اتحادیه علمای مسلمان در محکومیت انفجار مسجد قندوز

 اتحادیه بین المللی علمای مسلمان شنبه شب انفجار تروریستی مسجد شیعیان استان قندوز در شمال افغانستان را محکوم کرد و آن را یک اقدام جنایتکارانه دانست.
بیانیه اتحادیه علمای مسلمان در محکومیت انفجار مسجد قندوز
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب،در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است که این اتحادیه، هرگونه تروریسم در هر مکان و زیر هر پوششی را محکوم می کند، چرا که تروریسم هیچ دین و آیینی ندارد و هیچ تفاوتی میان شیعه و سنی و میان اماکن مقدس در اسلام و ادیان دیگر وجود ندارد.

این اتحادیه خواستار سازندگی واقعی، صادقانه برای تحقق صلح و ثبات اجتماعی و جلوگیری از نژادپرستی و نفرت پراکنی علیه اسلام و هر آیین دیگری شد.

علی قره داغی دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان این انفجار را یک عمل مجرمانه و گناه بزرگی دانست و تأکید کرد که هرگونه حمله ای به عبادتگاه‌ها و کشتار بی‌گناهان یک اقدام مجرمانه و مخالف با تعالیم دین مبین اسلام و دیگر ادیان است.

وی همچنین تروریسم و نژادپرستی را در تقابل با هرگونه ارزش‌های انسانی دانست و گفت که آنها تهدیدی برای تمام بشریت و ویرانگر تمدن و آبادانی هستند.

رسانه‌های افغانستانی روز جمعه اعلام کردند که در نتیجه انفجار در مسجدی در استان قندوز ۱۰۰ تن شهید و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسؤولیت این حمله را برعهده گرفته بود. 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcevw8n7jh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما