تاریخ انتشار۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب : 521970

رئیس شورای عالی مجمع تقریب حمله تروریستی قندوز را محکوم کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی حمله تروریستی قندوز افغانستان را محکوم کرد.
رئیس شورای عالی مجمع تقریب حمله تروریستی قندوز را محکوم کرد
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن این پیام به شرح زیر است: 

و مکروا و مکر الله و الله خیر  الماکرین «آل عمران : 54»

دست پلید شیاطین متحجر بار دیگر در شهرستان سید آباد قندوز افغانستان از آستین مولود آمریکا بیرون آمد و جنایتی بزرگ را رقم زد که در نتیجه آن بیش از یکصد نفر شیعه افغانی مظلوم هنگام برگزاری نماز جمعه و اقامۀ ذکر الله به خاک و خون کشیده شده و تعداد زیادی نیز زخمی و مجروح شدند و قلوب مسلمانان جهان جریحه دار گردید.

داعش این گروه مزدور آمریکا با کمال وقاحت مسئولیت این جنایت فجیع را رسماً به عهده گرفت  و کشورهای مدعی طرفداری از حقوق بشر و همراهان ذلیل آنان در گوشه و کنار دنیا تا کنون از محکوم نمودن این کشتار بی رحمانه خود داری کرده اند.

طالبان باید بدانند که در رابطه با حفظ امنیت شهروندان افغانی چه شیعه و چه سنی کاملاً مسئول اند و نباید اجازه دهند اینگونه حوادث تکرار شود.

اینجانب از عالمان، اندیشمندان و فرهیختگان جهان اسلام می خواهم تا ضمن محکوم کردن این عملیات خرابکارانه و تروریستی، از دولت ها و کشورهای متبوع خود بخواهند به صورت متحد و یکپارچه برای ریشه کن نمودن تروریسم اقدام و از تکرار اینگونه حوادث جلوگیری به عمل آورند.

 از خداوند متعال برای شهدای مظلوم این جنایت بزرگ رحمت و رضوان الهی و برای عموم بازماندگان  صبر جمیل و اجر جزیل و برای مجروحان شفای عاجل و کامل مسئلت دارم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbz8bsgrhb59p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما