تاریخ انتشار۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب : 520875
ماموستا کلشی نژاد:

طلاب باید در برابر هجمه‌های امروز دنیای اسلام مسلح باشند

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: بی‌شک جامعه امروز تنها با برخی مسائل ضداخلاقی رو به رو نیست بلکه با یک جریان روشنفکری خطرناکی که پا روی تمامی مقدسات گذاشته‌اند رو به رو است،پس طلاب تنها با مسائل ادبی نمی توانند پاسخگوی این مشکلات باشند.
طلاب باید در برابر هجمه‌های امروز دنیای اسلام مسلح باشند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی طلاب اظهار داشت: تاکنون چیزی که توانسته ملت ایران را در طول تاریخ از تمامی هجمه‌های دشمنان مصون کند، محصول حجره، مسجد و خانگاه است که طلاب و روحانیت در آنجا تربیت یافته و در خدمت جامعه اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: طلاب و روحانیت چشم هدایت مردم هستند و تفکر آنها حکمتی برگرفته از قرآن و حدیث بوده است و به مثابه معلمی هستند که تا اعماق تاریخ می‌رود و بشریت را از ضلالت و گمراهی نجات می‌دهد.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: طلاب پا جای بزرگانی گذاشته‌اند که جان خود را فدا کردند تا پیام اسلامی را به جامعه جهانی برسانند؛ البته بی‌تردید تنها مسائل علمی و ادبیات نیست که می‌تواند انسان را تربیت کند و در خدمت جامعه قرار دهد؛ چه بسا علما و دانشمندان بسیاری بودند که عالم و وارسته بوده و از لحاظ علمی پیشرفت کرده بودند اما با توجه به اینکه از لحاظ مسائل معنوی تهی بودند نتوانستند علوم لازم را در راستای خدمت به جامعه بشری و نجات آنها به کار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه وظیفه طلاب خطیرتر از گذشته است بیان کرد: امروز با جریان‌های مختلفی رو به رو هستیم و یکی از وظایف بزرگی که بر دوش طلاب و اساتید گذارده شده این است که باید مسائل روز و حملات و هجمه‌های دشمنان به انحاء مختلف برای طلاب بازگو شود تا نسبت به مسائل روز مسلح باشند.

ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: بی‌شک جامعه امروز تنها با برخی مسائل ضداخلاقی رو به رو نیست بلکه با یک جریان روشنفکری خطرناکی که پا روی تمامی مقدسات گذاشته‌اند رو به رو است و بنابراین طلاب تنها با مسائل ادبی نمی توانند پاسخگوی این مشکلات باشند.

وی تاکید کرد: طلاب باید در برابر هجمه‌های امروز دنیای اسلام مسلح باشند چون جریان خطرناکی که امروز در جامعه، شهر، کوچه و بازار رونق یافته است، نه قرآن،نه احکام نه حدیث و نه روحانیت را قبول دارند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: اینها نیز کسانی هستند که حتی از لحاظ علمی در دانشگاه‌های مختلف تحصیل کرده و مسلح به دلایل علمی هستند بنابراین طلاب باید بابصیرت به دنیای پیرامون خود بنگرند.

وی در پایان گفت: جریان خطرناک دیگری با عنوان مسائل ضدمذهبی از درون مذهب شکل گرفته و به آن رونق می‌دهد که یک بار به نام القاعده و بار دیگر به نام جبهه النصره و داعش شکل گرفته و همه تلاش آنها این است که روحانیت را از صحنه خارج کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcef78nnjh8wvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما