>> ایمان به خدا، باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری از عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب : 520863

ایمان به خدا، باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری از عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود

رئیس مرکز اسلامی پیرانشهر گفت: در دوران دفاع مقدّس نه فقط مرزهای کشور، بلکه‌ هویّت ملّی، نظام اسلامی، انقلاب بزرگ ملّت ایران و ارزشهای فراوانی که این ملّت بزرگ در مقابل چشم خود قرار داده بود، همه مورد تهاجم قرار گرفت.
ایمان به خدا، باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری از عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌ الاسلام ولی کوهی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب، اظهار داشت: همانگونه که اگر خون در جسم انسان جریان نداشته باشد بدن از کار می‌افتد، این اسلام و انقلاب نیز به خون نیاز دارد و کشته شدن در راه خدا در حقیقت نجات ملت از ذلت و به ارمغان آوردن عزت است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه جایگاه ایمان به خدا و باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری عامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود، افزود: در دوران دفاع مقدّس نه فقط مرزهای کشور، بلکه‌ هویّت ملّی، نظام اسلامی، انقلاب بزرگ ملّت ایران و ارزشهای فراوانی که این ملّت بزرگ در مقابل چشم خود قرار داده بود، همه مورد تهاجم قرار گرفت.
 
رئیس مرکز اسلامی پیرانشهر گفت: آنجا فقط رژیم بعثی صدّام نبود که در مقابل کشورمان قرار گرفته بود، در حقیقت یک جنگ عمومی و یک جنگ بین‌المللی علیه ملّت ایران بود چون ناتو، آمریکا، شوروی و ارتجاع عرب همگی کمکهای مالی و دلارهای نفتی خود را مثل سیل به‌ سمت آنها سرازیر می‌کرد.
 
وی افزود: همچنین تبلیغاتشان که در اختیار صهیونیست‌ها بود و هست، در همه‌ دنیا، شب و روز به نفع آنها و علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند و در این معرکه‌ عظیم، در این قیامت کبری، نیروی عظیم ملّت ایران، نیروی ایمان، نیروی مقاومت، نیروی اعتماد به خدا، نیروی متّکی به روح‌الله و در صدر همه‌ آنها نیروهای مسلّح نظام جمهوری اسلامی ایران قیام کردند.
 
حجت الاسلام کوهی بیان کرد: جوانان در آغاز انقلاب در این دنیا نبوده و دوره‌ انقلاب و جنگ را ندیدند و زمان امام راحل(ره) را درک نکردند اما خط، همان خط، راه، همان راه و هدف، همان هدف‌ها است.
 
وی در پایان گفت: در زمان جنگ تنها در عرض چند لحظه 50 نقطه شهر را بمباران کردند و نزدیک 90 نفر از مردان و زنان و کودکان این شهر به شهادت رسیدند که از جمله شهدا کودک 6 ماهه بود.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb0gbsfrhb5wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما