تاریخ انتشار۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب : 518802

برگزاری مدرسه پاییزه حدیث ویژه اساتید، طلاب و معلمان

دانشگاه قرآن و حدیث دوره تکمیلی مدرسه پاییزه حدیث را ویژه روحانیون حوزه های علمیه سراسر کشور، معلمان، استادان و سایر علاقه‌مندان برگزار می کند.
برگزاری مدرسه پاییزه حدیث ویژه اساتید، طلاب و معلمان
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، دانشگاه قرآن و حدیث دوره تکمیلی مدرسه پاییزه حدیث، ویژه روحانیون حوزه‌های علمیه سراسر کشور، معلمان، استادان و سایر علاقه‌مندان برگزار می‌کند.
 
فهم دقیق سنت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) و احادیث معصومان (علیهم السلام) به عنوان دومین منبع نورانی دین مبین اسلام، از یک سو ما را به فهم بسیاری از احکام دین نائل می‌کند و از سوی دیگر می‌تواند یاریگر فهم آیات قرآن باشد.

زیرا قرآن کریم در بیشتر آیات به بیان کلیات پرداخته و تبیین جزئیات را به پیامبر (صلی الله علیه و آله) و امامان معصوم (علیهم السلام) واگذار نموده است. بنابراین آنچه که توجه به حدیث و ضرورت پرداختن به آن را دوچندان می‌کند، فهم صحیح و دقیق حدیث است چرا که آسیب فهم نادرست از حدیث، از نشنیدن آن بیشتر خواهد بود. به همین منظور دانشگاه قرآن و حدیث با همکاری انجمن حدیث حوزه، جهت آشنایی بیشتر طلاب علوم دینی با دانش حدیث، دوره تکمیلی «مدرسه پاییزه حدیث» را برگزار می‌کند:

این دوره برای روحانیون حوزه‌های علمیه سراسر کشور، معلمان، استادان و سایر علاقمندان برگزار می‌شود. همچنین طلابی که در دوره مقدماتی آشنایی با علوم و معارف حدیث (مدرسه تابستانی حدیث) شرکت کرده بودند، در صورت قبولی در آن دوره، می‌توانند در دوره تکمیلی نیز شرکت کنند.

بازه برگزاری این دوره از ۳ مهر تا ۱۸ آذرماه ۱۴۰۰، و زمان فعال‌سازی جلسات درسی، در ساعات ۱۷ الی ۱۹ روزهای این بازه زمانی است. این دوره در قالب ۷ عنوان درسی که مجموعاً شامل ۱۰۰ جلسه آموزشی است، به همراه ارائه پاورپوینت در جلسات آموزشی، ۱ جلسه رفع‌اشکال به ازای هر درس (مجموعاً ۷ جلسه) برگزار می‌شود.
محتوای آموزشی دروس به صورت آفلاین ارائه می‌شود و پس از فعال شدن هر یک از جلسات درسی، شرکت‌کنندگان می‌توانند تا پایان دوره (پیش از برگزاری آزمون‌ها) محتوای آموزشی دروس خود را مشاهده کنند. جلسات رفع اشکال به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

پس از برگزاری دوره، به دانش‌آموختگانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون‌های پایانی دوره شوند، گواهی پایان دوره به صورت مشترک از سوی دانشگاه قرآن و حدیث و انجمن حدیث حوزه اعطا می‌گردد.

ثبت نام از طریق سایت دانشگاه قرآن و حدیث به نشانی qhu.ac.ir و تکمیل فرم ثبت نام و واریز مبلغ یکصد و پنجاه هزار تومان انجام می‌شود. متقاضیان برای اطلاع بیشتر می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.
 
مدرسه پاییزه حدیث ویژه اساتید، طلاب و معلمان برگزار می شود
http://www.taghribnews.com/vdcbgwbs5rhb8wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما