تاریخ انتشار۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : 518626

اساسنامه اصلاحی بنیاد ایران‌شناسی توسط رییس‌جمهوری ابلاغ شد

رییس جمهوری و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه اساسنامه اصلاحی «بنیاد ایران‌شناسی» را برای اجرا ابلاغ کرد.
اساسنامه اصلاحی بنیاد ایران‌شناسی توسط رییس‌جمهوری ابلاغ شد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سیدابراهیم رئیسی مصوبه اساسنامه اصلاحی «بنیاد ایران‌شناسی» که در جلسه ۷۹۸ مورخ ۱۴شهریور ۱۳۹۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد مورخ ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۵ رییس بنیاد ایران‌شناسی، به تصویب رسیده است  را ابلاغ کرد. 

در این متن آمده است که به منظور نیل به اهداف انقلاب و نظام اسلامی ایران و اهداف عالیه فرهنگی مقام معظم رهبری «بنیاد ایران‌شناسی» تشکیل و فعالیت می‌کند.

بنیاد ایران شناسی مؤسسه‌ای است علمی- پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، دارای شخصیت حقوقی با تابعیت ایرانی و وابسته به نهاد ریاست جمهوری است. تمامی فعالیت‌های بنیاد در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری و ضوابط و مقررات عمومی مراکز و مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌پذیرد. به‌منظور نیل به اهداف انقلاب و نظام اسلامی ایران و اهداف عالیه فرهنگی مقام معظم رهبری، «بنیاد ایران‌شناسی» که در این اساسنامه به اختصار «بنیاد» خوانده می‌شود، تشکیل و فعالیت می‌نماید.

بنیاد مؤسسه‌ای است علمی- پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، دارای شخصیت حقوقی با تابعیت ایرانی و وابسته به نهاد ریاست جمهوری می‌باشد. کلیه فعالیت‌های بنیاد در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری و ضوابط و مقررات عمومی مراکز و مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌پذیرد.

متن کامل اساسنامه اصلاحی بنیاد ایران شناسی در https://www.sccr.ir/ قابل مشاهده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcf0cdtvw6dyva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما