تاریخ انتشار۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : 518046

آغاز چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن استان تهران

چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن استان تهران از امروز با برگزاری رشته دعا‌خوانی خانم‌ها در مجموعه فرهنگی بصیرت واقع در حکیمیه تهرانپارس آغاز شد.
آغاز چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن استان تهران
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن استان تهران از امروز با برگزاری رشته دعا‌خوانی خانم‌ها در مجموعه فرهنگی بصیرت واقع در حکیمیه تهرانپارس آغاز شد.

رشته‌های مسابقات

این مسابقات در رشته‌های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، تواشیح، دعا‌خوانی و مفاهیم قرآن کریم و در دو بخش خانم‌ها و آقایان برگزار و نفرات برتر جواز حضور در مسابقات سراسری قرآن کریم را بدست می‌آورند. البته مسابقات رشته اذان برای بانوان برگزار نمی‌شود.

این رقابت‌ها در نوبت بعد از ظهر در رشته دعا‌خوانی برادران پی‌گیری و مسابقات از فردا فقط در بخش برادران ادامه می‌یابد و پس از پایان مسابقات آقایان، خواهران شرکت‌کننده رقابت خود را آغاز می‌کنند.

حضور چهره‌های مطرح در مسابقات قرآن تهران

مسابقات قرآن استان تهران به دلیل حضور چهره‌های مطرح همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده و امسال هم چهره‌هایی چون محمدحسن موحدی، وحید خزایی، حبیب صداقت، محسن قاسمی، مجتبی محمدبیگی، محمدحسین بهزاد‌فر، مجتبی علیرضا‌لو، حسین شالچی و... با هم رقابت می‌کنند.

زمان‌بندی مسابقات آقایان

مسابقات در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۷ تا ۱۹ شهریورماه در رشته‌های حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن برگزار و پنجشنبه بعد از ظهر رقابت‌ها در رشته قرائت تحقیق ادامه می‌یابد و جمعه در نوبت صبح رقابت در رشته‌های اذان و ترتیل برگزار و در نوبت بعدازظهر مسابقات رشته قرائت تحقیق اجرا می‌شود.

داوران بخش بانوان

در بخش بانوان فاطمه‌سادات حسینی‌فر و نجمه شبانی‌قهرودی در بخش حسن حفظ، حوریه عقبایی و هاجر حیدری در بخش وقف و ابتدا، زهرا بهاری و نجات صحاف در بخش صوت، سمانه کوچکی و مریم منصوریان‌فر در بخش لحن و مرضیه دیانی و اعظم الماسی نیز در بخش تجوید قضاوت می‌کنند. همچنین فرشته نافذکلام رئیس هیأت داوران بانوان است.

داوران بخش آقایان

در بخش آقایان امیر آقایی و معتز آقایی در بخش حسن حفظ، حسین اخوان‌اقدم و احمد زرنگار در بخش وقف و ابتدا، محمدحسین سعیدیان و امین پویا در بخش صوت، احمد ابوالقاسمی و علی‌اکبر ملکشاهی در بخش لحن و عباس امام‌جمعه و محمدرضا پورزرگری در بخش تجوید داوری می‌کنند و کریم دولتی رئیس هیأت داوران است.

این رقابت‌ها به دلیل شیوع کرونا با کمترین حضور مدعوین و دعایت دقیق دستور‌العمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbawbs0rhb8gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما