تاریخ انتشار۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲:۳۴
کد مطلب : 517978

پیش بینی تحلیلگر اسرائیلی درباره آغاز انتفاضه سوم به دنبال فرار اسرای فلسطینی

تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیست بر این باور است که اگر تل‌آویو نتواند بحران فرار اسرای فلسطینی را مدیریت کند، به انتفاضه سوم منتهی خواهد شد.
پیش بینی تحلیلگر اسرائیلی درباره آغاز انتفاضه سوم به دنبال فرار اسرای فلسطینی
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، فرار شش اسیر فلسطینی از زندان صهیونیستی «جلبوع» باعث ترس و وحشت در میان نهادهای امنیتی اسرائیلی شده است؛ به نحوی که اذعان دارند این فرار، یک شکست تاریخی است که همطراز با شکست ارتش این رژیم در سال ۱۹۷۳ است.

«عاموس هارئیل» تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیست روز دوشنبه در روزنامه «هاآرتض» به ابعاد این مسئله پرداخت و نوشت، موفقیت عملیات فرار باعث خواهد شد که گروههای فعال در نوار غزه، نسبت به انجام عملیات نظامی علیه رژیم صهیونیستی تحریک شوند.

روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» ضمن ترجمه این گزارش، به نقل از هارئیل نوشت، منابع آگاه در رژیم صهیونیستی، عملیات فرار را غیر عقلانی می‌دانند؛ عملیاتی که باعث خوشحالی گسترده در میان مردم فلسطین شد.

به گفته این تحلیلگر صهیونیست، شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی، موجب انزجار است و عملیات فرار، خطرهای امنیتی شدیدی را برای این رژیم به همراه دارد.

وی به نقل از منابع آگاه صهیونیست نوشت، زندانیان فلسطینی که فرار کردند، به سرعت، به قهرمانانی در کرانه باختری تبدیل شدند و اگر تعقیب آنان توسط نیروهای اسرائیلی، به شهادتشان ختم شود، باعث خواهد شد که عملیاتهای «تخریبی» زیادی توسط فلسطینیان علیه اهداف اسرائیلی صورت گیرد.

این تحلیلگر صهیونیست خاطر نشان کرد، عملیات فرار باعث خواهد شد که امتیازات بسیاری برای جنبش جهاد اسلامی در فلسطین منظور شود؛ زیرا پنج نفر از این اسرا، به این جنبش وابسته بودند.

هارئیل در پایان به نقل از منابع صهیونیست تأکید کرد، اگر رژیم صهیونیستی نتواند این «بحران» را مدیریت کند، بعید نیست که این مسئله منتهی به آغاز انتفاضه سوم شود؛ زیرا گروههای فلسطینی مردم فلسطین را به این انتفاضه سوق خواهند داد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdceff8nvjh8zoi.b9bj.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما