تاریخ انتشار۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : 517590

مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن برگزار می‌شود

چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شهریور‌ماه ۱۴۰۰ در استان‌های مختلف برگزار و نفرات برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مرحله کشوری مسابقات را بدست می‌آورند.
مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن برگزار می‌شود
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شهریور‌ماه ۱۴۰۰ در استان‌های مختلف برگزار و نفرات برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مرحله کشوری مسابقات را بدست می‌آورند.

برگزاری مسابقات استان‌های تهران و خراسان رضوی از ۱۶ تا ۲۵ شهریور

حساس‌ترین رقابت در مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم رقابت شرکت‌کنندگان استان‌های تهران و خراسان رضوی است که مسابقات قرآن استان تهران طی ۱۶ تا ۲۲ شهریورماه و خراسان رضوی نیز ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه برگزار می‌شود.

مسابقات با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

حمید مجیدی‌مهر معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگویی‌ درباره مسابقات امسال گفت: امسال هم با توجه به شیوع کرونا برای برگزاری رقابت‌ها با سختی‌هایی روبرو هستیم اما تلاش می‌کنیم مسابقات با رعایت حداکثری دستور‌العمل‌های بهداشتی و با حضور حداقلی مدعوین برای رعایت فاصله‌گذاری برگزار شود.

برگزاری آزمون مفاهیم قرآن برای دومین سال

وی از برگزاری آزمون مفاهیم قرآن برای دومین سال در مسابقات امسال خبر داد و گفت: این آزمون با هدف آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با مفاهیم قرآن کریم و با محوریت مفاهیم اجزاء ۳ و ۴ قرآن برگزار می‌شود.

مسابقات دعا‌خوانی و تواشیح مرحله شهرستانی نداشت

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: از دیگر موضوعات مهم مسابقات امسال رقابت شرکت‌کنندگان تواشیح و دعا‌خوانی است که این رقابت‌ها از مرحله استانی آغاز می‌شود و این دو رشته مرحله شهرستانی ندارد.

استفاده از داوران برگزیده طرح ساماندهی داوران در رقابت‌ها

مجیدی‌مهر از حضور داوران برگزیده طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن در رقابت‌های امسال خبر داد و گفت: امسال برای اولین‌بار داوران برگزیده طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن در مرحله شهرستانی مسابقات بکار گرفته شدند و این اتفاق در مرحله استانی هم حضور دارند. همچنین ناظران مرکز امور  قرآنی سازمان اوقاف در همه استان‌ها حضور پیدا کرده و بر فرایند اجرای درست مسابقات نظارت خواهند داشت.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdceof8n7jh8zni.b9bj.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما