تاریخ انتشار۱۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : 517530
امام جمعه موقت زاهدان:

اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است

امام جمعه موقت زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: اعتماد مردم سرمایه بزرگیست که اندکی خدشه دار شده و لازم است دولت با ایجاد امید در جامعه این اعتماد را مجدد ترمیم کند.
اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: جامعه اسلامی ستون و پایه اش بر جامعه مردم سالاری دینی استوار شده و در نگاه این جامعه اعتماد و امید مردم بسیار مهم است.

وی با قدردانی از سفر رییس جمهوری و شماری از وزرای کابینه به این استان ادامه داد: اگر دولت می‌خواهد موفق شود و حضور مردم را داشته باشد باید برای مردم تلاش و ایجاد انگیزه و نظر کارشانسی آنان را دریافت کند.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه امید زمانی شکل می گیرد که مسوولان در صدد کار خوب باشند، افزود: مردم از انقلاب و نظامشان ناامید نیستند و این موضوع در حضور آگاهانه شان در انتخابات اخیر به اثبات رسیده است.

وی تصریح کرد: برخی کمبودها و اشکالات منجر به بی اعتمادی و ناامیدی مردم شده که متولیان، دولت و هیات وزیران باید کمبودها را باور و در صدد رفع آن برآیند.

حجت‌ الاسلام بارانی اظهار داشت: با زنده شدن حس امید خود مردم  پای کار آمده و در رفع مشکلات کمک می کنند.

وی خاطر نشان کرد: خدمات زیادی در استان سیستان و بلوچستان انجام شده اما به دلیل حجم محرومیت این منطقه، کمبودهای زیادی در این استان احساس می شود.

امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: اشتغال جوانان، خدمات عمومی، مسکن و آب شرب و کشاورزی از اولویت های این استان است که با برنامه باید پیگیری و انجام شود.

وی به طرحی که به تازگی توسط آمریکا و اسرائیل به نام مرگ با هزار چاقو علیه ایران عنوان شده اشاره کرد و افزود: آمریکا و اسرائیل قصد دارند تا با ضربات کوچک و ترکیبی در عرصه های نظامی، دیپلماسی و غیره باعث ایجاد خدشه به ایران شوند.

حجت الاسلام بارانی ادامه داد: آمریکا هژمونی خود را از دست داده و بداند این ضربات چاقو به زودی بر پیکر اسرائیل وارد خواهد شد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز به جریانات مرزهای شرقی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: نکته ای که در این جریانات بسیار مهم می باشد خروج و شکست خفت بار آمریکا است.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: آنچه برای جمهوری اسلامی اهمیت دارد، امنیت، آسایش و اقتصاد موفق مردم افغانستان است.

وی ادامه داد: جریان های موثر در افغانستان تلاش کنند تا مردم این کشور در آسایش و امنیت باشند.

حجت الاسلام بارانی به تقوای الهی اشاره کرد و اظهار داشت: حاصل تقوای الهی فهمیدن و لازمه ی آن انجام عمل صالح است.

وی با بیان اینکه تقوا، پرهیزگاری، ترس از خدا و توجه به دستورات او انسان را آگاه و فهم انسان را بالا می برد گفت: تقوا انسان را رشد می‌دهد و عمل صالح در اندیشه سالم اثر دارد.

امام جمعه موقت زاهدان سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین(ع) را تسلیت گفت و ادامه داد: فتنه و جریان بنی امیه خطر ناک ترین و ترسناکترین فتنه جامعه اسلامیست که در زمان امام زین العابدین(ع) رواج داشت.

وی گفت: پشت واقعه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و یارانش یک جریان یهودی بود و امروز هم همین جریان اسلام را آزار می دهد.

حجت الاسلام بارانی ادامه داد: روشنگری در قالب دعا، مناجات و توجه به آخرت در دوره امام زین العابدین انجام و ایشان این موضوعات را به جامعه آموزش دادند.

 انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcipyawut1azw2.cbct.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما