تاریخ انتشار۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب : 517010

برگزاری نشست «نقد تفسیرلیبرالی از اندیشه‌های امام موسی صدر»

نشست «نقد تفسیر لیبرالی از اندیشه‌های امام موسی صدر» با سخنرانی احمد رهدار، عضو هئیت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) برگزار می‌شود.
برگزاری نشست «نقد تفسیرلیبرالی از اندیشه‌های امام موسی صدر»
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، به همت کانون اندیشه جوان در ادامه سلسله نشست‌های صدر مجاهدین، نشست «نقد تفسیر لیبرالی از اندیشه‌های امام موسی صدر» ‌برگزار می‌شود.

سخنران این نشست، احمد رهدار، عضو هئیت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) است.

امام موسی صدر از متفکرین بزرگ معاصر بوده که علاوه برحوزه اندیشه و فکر کنشگری و فعالیت‌های میدانی بسیار موثری در جهان اسلام داشته است و از مبانی نظری خود برای فعالیت‌های میدانی در منطقه به خصوص در لبنان بهره برده‌اند.

بنا بر تجربه عملی که امام موسی صدر در میدان عمل انقلابی در محورهای مختلف داشت، در می‌یابیم امام موسی صدر شخصی تمدن‌اندیش است. و اینکه سخن گفتن از نگاه تمدنی امام موسی صدر، سخن گفتن از نگاهی انتزاعی نیست؛ بلکه بازخوانی تجربه‌ای موفق است. از تجربه‌ای که نشان داد حرکت‌های اصلاحی و اجتماعی در مقایسه با حرکت‌های سیاست‌زده زودگذر تا چه اندازه ماندگاری دارد. حرکت امام موسی صدر در لبنان برای اصلاح اجتماعی و سیاسی و مبتنی بر اصلاح فکری و فرهنگی بود. هدف از این نشست بررسی پیوند میان مبانی نظری امام موسی صدر و کنشگری‌های انقلابی ایشان است که نادیده انگاشته می‌شود.

نشست «نقد تفسیر لیبرالی از اندیشه‌های امام موسی صدر» روز سه شنبه نهم شهریور ماه ساعت ۱۵ در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی canoon_org@ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb8zbsgrhb8gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما