تاریخ انتشار۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : 516264
سازمان بین المللی قدس:

تل آویو به دنبال تغییر وضعیت موجود در مسجدالاقصی است

سازمان بین‌المللی قدس در لبنان در گزارشی درباره چالش‌های پیش رو در مسجدالاقصی اعلام کرد، رژیم اشغالگر قصد بر هم زدن وضعیت موجود در این مسجد شریف را دارد.
تل آویو به دنبال تغییر وضعیت موجود در مسجدالاقصی است
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سازمان بین‌المللی قدس در لبنان (مؤسسة القدس الدولیة فی لبنان) در گزارشی مستند به چالش‌هایی که مسجدالاقصی با آن روبروست، پرداخت و نوشت، رژیم صهیونیستی قصد بر هم زدن «وضعیت موجود» در این مسجد و در دست گرفتن کامل کنترل مسجدالاقصی را دارد.

در این گزارش که تجاوزها به مسجدالاقصی از تاریخ ۱/۸/۲۰۲۰ تا ۱/۸/۲۰۲۱ رصد شده، آمده است، رژیم صهیونیستی به دنبال پایان دادن به نقش اوقاف اسلامی در قدس است اما تلاش‌ اهالی قدس علیرغم کمی امکانات مانع از این امر شده است.

سازمان مذکور در ادامه به تشکیلات خودگردان و سازمان آزدیبخش فلسطین توصیه می‌کند بر دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» حساب باز نکنند و به هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان دهند.

در ادامه این گزارش آمده، گروه‌های فلسطینی باید به همراهی خود با اتفات مسجدالاقصی ادامه دهند و این موضوع باید در مرکز گفتمان رسانه‌ای و اقدامات میدانی آنها باشد.

سازمان بین‌المللی قدس همچنین از اردن خواست سقف مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی را بالا ببرد، توطئه‌هایی که نقش اردن در حفاظت از مسجدالاقصی را هدف گرفته است.

رژیم صهیونیستی از عدم وضوح نقش اردن در توافق معروف به «وادی عربی» امضا شده میان دو طرف در ۱۹۹۴ بهره‌برداری می‌کند زیرا در این توافق به صورت مشخص به اختیارات اردن در خصوص مسجدالاقصی اشاره نشده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb00bsarhb85p.uiur.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما